ul. Szajnochy | 85-738 Bydgoszcz
+48 509 491 716
+48 501 411 070

Formatki poliamidowe białe, czarne, zielone, niebieskie, żółte, czerwone

Formatki poliamidowe to bardzo często wybierany przez naszych klientów produkt. Dzieje się tak, ponieważ formatki docinamy na wymiar klienta. Klienci nie muszą więc kupować całych płyt, jeżeli potrzebują mniejsze ilości. Należy jedynie pamiętać o tym, że formatki z poliamidu docinamy do równych krawędzi płyt. Minimalne zamówienie będzie to więc format 100×1000 mm.

W naszej ofercie posiadamy formatki poliamidowe białe, kość słoniowa, czarne, zielony, niebieskie, żółte, czerwone. Poliamid naturalny jest dostępny w kolorze białym (wytłaczany) i kość słoniowa (odlewany). Poliamid ze smarem dostępny jest w kolorze czarnym (rolę smaru pełni w tym wypadku dwusiarczek molibdenu). Poliamid z olejem dostępny jest w kolorze żółtym i zielonym (olej mineralny rozłożony równo w całej objętości materiału). Poliamid czerwony jest natomiast z dodatkiem specjalnego chemicznego lubrykantu (lepszy poślizg). Dostępne są jeszcze formatki poliamidowe niebieskie. Wówczas mamy do czynienia z nieco lepszymi właściwościami termicznymi.

formatki poliamidowe, formatka poliamid, formatki z poliamidu

Czy formatki poliamidowe docinamy na każdy wymiar ?

Niestety nie jesteśmy w stanie dociąć każdego wymiaru. Jeżeli chodzi o wymiary maksymalne, należy trzymać się szerokości maksymalnej 1000 mm oraz długości 2000 mm. W przypadku wymiarów minimalnych, w zależności od grubości płyty poliamidowe, jest to format 20×20 mm. Cienkie płyty (o grubości do 5 mm) docinamy na szerokość i długość minimalną 35×35 mm. W przypadku płyt cienkich, cięcie małej szerokości kończy się zazwyczaj dość istotnym poszarpaniem i zwichrowaniem materiału. W efekcie kończy się do wyprodukowaniem formatek poliamidowych, nie nadających się do dalszej obróbki.

Jakie są minimalne ilości zamówienia ?

W przypadku formatek poliamidowych docinanych na wymiar, minimalne zamówienie określane jest kwotowo i wynosi ok. 350 zł netto. Oczywiście w tym miejscu należy również pamiętać o tym, że formatki PA6 docinamy do równych krawędzi, czyli możliwe tak, aby nie powstawał odpad. Na życzenie klienta, pozostałości po cięciu dołączamy do paczki. Trzeba o tym wspomnieć najpóźniej na etapie składania zamówienia. W przeciwnym razie, pozostałości po cięciu zostaną przeznaczone do przerobu.

Jaki jest termin realizacji zamówienia na formatki z poliamidu ?

Z uwagi na bardzo dobrze zaopatrzony magazyn i sprawnie zarządzaną produkcję, jesteśmy w stanie zaproponować Państwu realizacje zamówienia w 2-3 dni robocze. W przypadku dużych i bardzo dużych ilości formatek, termin realizacji może się nieznacznie wydłużyć. Formatki wysyłamy kurierami DPD oraz Schenker, którzy paczki dostarczają już następnego dnia roboczego po wysyłce.

Jaka jest tolerancja cięcia ?

Wszystkie formatki poliamidowe docinamy na pile przeznaczonej do cięcia tworzyw sztucznych. Jest to piła sterowana numerycznie, gwarantująca wysoką jakość cięcia. Nie mniej, należy jednak pamiętać, że każda formatka poliamidowa to półprodukt do dalszej obróbki. W związku z tym na krawędziach mogą się znajdować ślady cięcia, a wymiary są w tolerancji plusowej (ok. +0/+5 mm w zależności od grubości i formatu płyty).