ul. Bydgoskich Przemysłowców 6 | 85-738 Bydgoszcz
+48 509 491 716
+48 501 411 070

Nowoczesne tworzywa konstrukcyjne stosowane w przemyśle zbrojeniowym

PRZEMYSŁ ZBROJENIOWY TO PRZEMYSŁ NAPĘDZAJĄCY INNOWACYJNE ROZWIĄZANIA. POMIMO RZEKOMEGO BRAKU WYŚCIGU ZBROJEŃ, FIRMY ZBROJENIOWE NA CAŁY ŚWIECIE, A WRAZ Z NIMI KRAJE I ICH AGENCJE ZBROJENIOWE, PRZEŚCIGAJĄ SIĘ W WYMYŚLANIU NOWYCH ROZWIĄZAŃ.

W przemyśle zbrojeniowym coraz większą wagę odgrywają tworzywa sztuczne. Trudno mówić tutaj o jakiejś konkretnej grupie tworzyw, ponieważ zastosowanie znajdują tu praktycznie wszystkie – począwszy od poliamidów, przez PET, czy PP, na PAI kończąc. W zależności od zastosowania, nasi specjaliści pomogą dobrać technologom odpowiednie tworzywo, które celująco spełni swoje zadanie.

Największymi zaletami zastosowania specjalistycznych tworzyw sztucznych w przemyśle zbrojeniowym jest ich niska waga, wysoka wytrzymałość oraz bardzo dobre właściwości ślizgowe. Dużym plusem jest również brak możliwości korodowania. Przykładowym zastosowaniem tworzyw sztucznych w przemyśle zbrojeniowym są tulejki i zębatki wykorzystywane w czołgach, osłony czułej elektroniki wykonane z poliamidu modyfikowanego lub poliacetalu H. Dużą popularnością cieszą się również tworzywa z dodatkiem oleju (np. poliamidy olejowe), które posiadają bardzo dobre właściwości ślizgowe. Zastosowanie takiego tworzywa znacznie skraca czas serwisowania sprzętu oraz wydłuża żywotność elementu. Dzięki doskonałym właściwościom ślizgowym, nie ma możliwości zatarcia konkretnego elementu i awarii, która w przypadku sprzętu wojskowego, może się okazać bardzo kosztowna.

Poszukujesz tworzywa, które będzie wykorzystane w przemyśle zbrojeniowym lub produkcje gotowym przeznaczonym dla armii ? Koniecznie skontaktuj z nami. Pomożemy dobrać odpowiednie tworzywa, a następnie dostarczymy jest pod wskazany adres !

Jakie tworzywa stosowane są w przemyśle zbrojeniowym ?

  • poliamiady modyfikowane,
  • polietylen,
  • PEEK,
  • PET,
  • PP,
  • tworzywa wysokosprawne.