ul. Szajnochy | 85-738 Bydgoszcz
+48 509 491 716
+48 501 411 070

Oferta poliamid od 1 stycznia 2022

Oferta na wałki poliamidowe, płyty poliamidowe i tuleje poliamidowe będzie w roku 2022 nieco inna. Jest nam niezmiernie miło poinformować Was, że z nowym rokiem do naszej oferty włączamy jako jedni z nielicznych w Polsce poliamid w kolorze szarym, oliwkowym i brązowym.

Niestety 2021 rok kończy się w branży tworzyw znaczącymi podwyżkami cen materiałów i słabą dostępnością. Wychodząc na przeciw oczekiwań naszych klientów możemy jednak zagwarantować możliwie wysoką stabilność cen i doskonałą dostępność. W przypadku braku którejkolwiek z pozycji, jesteśmy w stanie skorzystać w produkcji i dostarczyć półprodukty w 5-10 dni roboczych.

Nowe kolory poliamidu w 2022 roku

Jako jedni z nielicznych w Polsce posiadamy szeroki wybór kolorów poliamidu odlewanego. Do tej pory był to kolor naturalny (biały i kość słoniowa), kolor czarny, zielony, żółty i czerwony. Z dniem 1 stycznia 2022 roku będziecie mieli również możliwość zamówienia wałków poliamidowy, tulei poliamidowych i płyt poliamidowych w kolorze szarym, oliwkowym i brązowym.

Wałki poliamidowe szare, oliwkowe i brązowe

Wałki z poliamidu szarego, oliwkowego i brązowego dostępne będą w średnicach od fi 25 do fi 1000. Dla każdej średnicy obowiązuje minimum produkcyjne, którego wysokość uzyskacie Państwo wraz z ofertą. Wałki w nowych kolorach występować będą jako naturalne z dodatkiem barwnika oraz modyfikowane olejem mineralnym.

Płyty z poliamidu szarego, brązowe i oliwkowego

Płyty PA6 brązowe, szare i oliwkowe dostępna będą w grubościach od 5 mm do 100 mm. Standardowych format to 1000x2000 mm. Stanowić on będzie również minimalne zamówienie. W ramach całej płyty oferujemy również formatki cięte na wymiar klienta z naddatkiem do dalszej obróbki.

Tuleje PA6 brązowe, szare i oliwkowe

Jako jedna z nielicznych firm w naszym kraju oferujemy tuleje poliamidowe odlewane na wymiar. Przeskok fi zewnętrznego i wewnętrznego następuje co 10 mm. W przypadku mniejszych średnic co 5 mm. Najmniejsze możliwa do produkcji średnica zewnętrzna to 50 mm, natomiast największa to 1000 mm. Tuleje poliamidowe szare, brązowe i oliwkowe dostępne będą we wszystkich produkowanych średnicach. Minimalna długość handlowa tulei kolorowej to 1000 mm (średnice do 500 mm) oraz 500 mm (średnice powyżej 500 mm).

Jak będzie cena poliamidu w 2022 roku?

Wysokie ceny energii elektrycznej mają bardzo duży wpływ na cenę tworzyw sztucznych, w tym poliamidu. Nasz firma opiera się na dostawcach pochodzących z Niemiec i Polski. Kraje te dotyka nie tylko inflacja, ale również braki surowców wykorzystywanych do produkcji. W związku z tym w 2022 roku spodziewamy się wzrostu cen nie tylko poliamidu, ale również teflonu, poliacetalu, polietylenu i tworzyw wysokosprawnych.

Jako firma z wieloletnią tradycją robimy wszystko co w naszej mocy, aby wzrosty cen były jak najmniej odczuwalne przez naszych klientów, a dostępność półproduktów stała na niezmiennym, wysokim poziomie. Serdecznie zapraszamy do współpracy!