ul. Szajnochy | 85-738 Bydgoszcz
+48 509 491 716
+48 501 411 070

Plandeki wodoodporne i plandeki wodoszczelne

plandeki wodoodporne, plandeki wodoszczelne

Plandeki wodoodporne to tak na prawdę wszystkie plandeki dostępne w naszej ofercie. Warto wspomnieć również, że plandeki wodoodporne to innymi słowy plandeki wodoszczelne, czyli nie przepuszczające wody. Każda nowa plandeka jest wodoodporna i wodoszczelne, ale niestety jej szczelność zmniejsza się wraz z wiekiem. Wszelkie uszkodzenia powierzchni również negatywnie wpływają na ten aspekt, ponieważ każda (nawet najgrubsza) plandeka jeżeli będzie uszkodzona, będzie przepuszczała wodę i wilgoć.

Jakie plandeki są najbardziej wodoodporne ? Oczywiście będą to plandeki PCV 650 g/m2 i grubsze. Mniej wodoodporne i wodoszczelne będą plandeki PE (PP) 200 g/m2, a najmniej chińskie plandeki polipropylenowe. Tanie plandeki nie są bowiem powlekane dodatkowymi powłokami i bardzo szybko się rozchodzą powodując przecieki.

Plandeki wodoszczelne i wodoodporne możecie Państwo zamówić w naszym biurze obsługi klienta, pod numerem KOM +48 509 491 716 lub mailo – [email protected]. Zapraszamy serdecznie !

 

Plandeki wodoodporne na wymiar:

Nasza firma oferuje Państwu produkcje plandek wodoodpornych na dokładny wymiar klienta. W ofercie posiadamy tkaniny PCV 650 g/m2, PCV 680 g/m2 oraz PCV 900 g/m2. Są to bardzo wytrzymałe plandeki, które przeznaczone są do ciężkiej pracy nawet przez kilka lat. Ich minusem jest jednak waga. Przy dużych wielkościach plandeki są uciążliwe w użytkowaniu. Dotyczy się to przede wszystkim płacht okryciowych. Przykładowo plandeka wodoodporna PCV 650 g/m2 o wymiarze 10×15 mb waży ok. 100 kg.

Oferujemy również plandeki wodoszczelne PE (PP) 200 g/m2. Są to lekkie, ale wytrzymałe plandeki idealne do zastosowania okryciowego. Nie należy ich mylić z chińskimi plandekami polipropylenowymi, które nawet w większej gramaturze są dużo mniej wytrzymałe od PE (PP) 200 g/m2. W tym wypadku plandeka o wymiarach 10×15 mb będzie ważyła ok. 30 kg – różnica jest więc bardzo duża. Jej montaż i demontaż nie będzie więc sprawiał aż takiego problemu.

 

Plandeki wodoszczelne standardowe:

Są to przede wszystkim tanie plandeki z polipropylenu. Plandeki te importowane są z dalekiego wschodu, więc ich jakość nie jest najlepsza. Są to typowe plandeki do czasowego zabezpieczania przedmiotów, płodów rolnych, budynków, itp. Wykorzystywane są również przez sztaby zarządzania kryzysowego jako tzw. plandeki antykryzysowe.

 

Czy plandeki wododoporne nadają się do wyłożenia basenów, stawów i oczek wodnych ?

Niestety plandeki wodoodporne i plandeki wodoszczelnie nie nadają się do wykładania basenów, stawów i oczek wodnych. Nie dajemy gwarancji na to, czy plandeka nie zacznie przepuszczać po czasie wody.

Related Posts