ul. Szajnochy 10 | 85-738 Bydgoszcz
+48 509 491 716
+48 501 411 070

Płyta z teflonu PTFE

Płyta z teflonu PTFE to tworzywa konstrukcyjne, które są szeroko wykorzystywane w wielu gałęziach przemysłu. Płyta z teflonu doskonale nadaje się do produkcji detali przeznaczonych do pracy w wysokiej temperaturze lub w kontakcie z kwasami i innymi agresywnymi substancjami. Płyta teflon - Zobacz dalej

 

Płyta z teflonu PTFE charakterystyka: Płyta z teflonu PTFE

  • temp. pracy od -200stC do 260stC,
  • odporność chemiczna na niemal wszystkie substancje,
  • doskonałe właściwości ślizgowe,
  • materiał jest niepalny,
  • obojętność fizjologiczna,
  • bardzo niski współczynnik tarcia

Te tworzywa konstrukcyjne są bardzo łatwe w obróbce mechanicznej, więcej na ten temat możecie Państwo przeczytać tu - Obróbka CNC Teflonu PTFE

 

Płyty teflonowe rozmiary

Płyty z teflonu występują w formatach 500mm x 500mm oraz 1200mm x 1200mm.

Dostępne są w następujących grubościach 1mm, 2mm, 3mm, 4mm, 5mm, 6mm, 8mm, 10mm, 12mm, 15mm, 20mm, 25mm, 30mm, 40mm, 50mm, 60mm i 70mm.

Posiadamy możliwość realizowania zamówień na cięcie płyt. Formatki teflonowe docinane na zamówienie możemy realizować jako pojedyncze elementy lub całe serie. W sprawie docinania formatek prosimy o kontakt z działem sprzedaży.

Płyty teflonowe docinamy na wymiar wskazany przez klienta

 

Teflon jest doskonałym materiałem do produkcji wielu detali, do których nie można wykorzystać tworzyw takich jak poliamid, poliacetal czy polietylen. Ze względu na swoje właściwości można z niego produkować min. elementy armatury dla przemysłu chemicznego i wydobywczego, różnego rodzaju uszczelki i uszczelnienia, prowadnice, ślizgi, łożyska i inne części z teflonu.

 

Płyty teflonowe występują w formie modyfikowanej i niemodyfikowanej. Płyta z teflonu może być domieszkowana różnymi dodatkami, które zmieniają jej cechy charakterystyczne i pozwalają na wykorzystanie tego tworzywa w bardziej wymagającym środowisku pracy. Wzbogacanie tego materiału pozwala na szersze zastosowanie niż w przypadku tworzywa nie modyfikowanego. Tworzywa konstrukcyjne występują z różnymi dodatkami, które poprawiają ich właściwości mechaniczne i ślizgowe. Płyty teflonowe w wersji modyfikowanej to przede wszystkim:

  • płyty teflonowe PTFE GF z włóknem szklanym,
  • płyty teflonowe PTFE MoS2 z dwusiarczkiem molibdenu,
  • płyta teflonowa PTFE GF z grafitem,
  • płyta teflonowa PTFE z węglem.

 

Płyta z teflonu PTFE - cena

W sprawie ustalenia wartości płyty o konkretnej grubości i formacie prosimy o kontakt z pracownikami działu sprzedaży. Cena każdej płyty zależna jest od wagi i wielkości. Na cenę ma również wpływ cena euro. Wszystkie materiały, które dostarczamy naszym klientom zostały wyprodukowane na terenie UE.

 

Płyty z teflonu dostarczmy do: Warszawa, Gdańsk, Katowice, Bielsko-Biała, Bydgoszcz, Gliwice, Toruń, Tarnów, Leszno, Zabrze, Poznań, Wrocław, Kraków, Sochaczew, Tarnów, Lublin, Szczecin, Gdynia, Częstochowa.

Related Posts