ul. Bydgoskich Przemysłowców 6 | 85-738 Bydgoszcz
+48 509 491 716
+48 501 411 070

Płyty z gumy wulkanizowanej

płyty gumowe wulkanizowane, płyty z gumy wulkanizowanej

 

Oferujemy Państwu najwyższej jakości płyty gumowe wulkanizowane, przeznaczone do produkcji podkładów gumowych, mat gumowych, płyt na stoły warsztatowe oraz do produkcji uszczelnień.

W naszej ofercie znajdują się płyty z gumy wulkanizowanej SBR (ogólnego użytku), NBR (odporne na oleje, smary, paliwa) oraz EPDM (termoodporne i odporne na warunki atmosferyczne.

Płyty gumowe wulkanizowane występują w grubościach od 1 mm do 50 mm. W zależności od grubości posiadamy płyty w rolkach 1200 x 10000 mm lub 1200 x 5000 mm, a także grube płyty prasowane w formacie 1000 x 1000 mm. Umożliwiamy również zakup formatek z płyty gumowej wulkanizowanej, dociętych na dokładny wymiar klienta.

 

Dostępne rodzaje płyt:płyty gumowe wulkanizowane

  • płyty wulkanizowane ogólnego użytku – są to innymi słowy gumy SBR, przeznaczone do pracy w temperaturach od – 30 st. C do + 70 st. C. Płyty te mogą pracować wewnątrz budynków, w kontakcie z obojętnymi roztworami wodnymi. Płyty z gumy wulkanizowanej ogólnego zastosowania są bardzo chętnie wykorzystywane do produkcji różnego rodzaju uszczelnień. Należy jednak pamiętać, że guma SBR ogólnego użytku nie może być stosowana w wysokich temperaturach, w miejscach zaolejonych, w kontakcie z kwasami i zasadami;
  • płyty wulkanizowane olejoodporne – innymi słowy płyty NBR. Są to płyty wulkanizowane odporne na substancje ropopochodne, takie jak oleje, paliwa, smary, i inne pochodne ropy. Płyty te mogą pracować w temperaturach od – 30 st. C do + 80 st. C. Płyty wulkanizowe olejoodporne są stosowane jako podkłady i maty pod maszyny, płyty na stoły warsztatowe, a także do uszczelnień;
  • płyty wulkanizowane termoodporne – nazywane również płytami EPDM, a także odpornymi na warunki atmosferyczne. Płyty te mogą pracować w temperaturach od – 30 st. C do + 120 st. C. Jako jedne z nielicznych, płyty te mogą pracować na wolnym powietrzu, ponieważ posiadają dobrą odporność na warunki atmosferyczne i ozon.

 

Jak wygląda wulkanizacja płyt ?

Każda płyta gumowa musi być wulkanizowana, tak więc wszystkie płyty gumowe dostępne na rynku, są płytami gumowymi wulkanizowanymi. Wulkanizacja to innymi słowy wygrzewanie płyt gumowych w bardzo wysokiej temperaturze. Tylko odpowiedni proces wulkanizacji gwarantuje, że gotowy produkt w postaci płyty, będzie odpowiednio wytrzymały. Prawidłowa wulkanizacja płyty to w skrócie gwarancja odpowiednich właściwości wytrzymałościowych, fizycznych i chemicznych.

 

Płyty gumowe wulkanizowane docięte na wymiar

Płyty z gumy wulkanizowanej występują w formatach standardowych, tj. 1200×10000 mm / 1200×5000 mm / 1000×1000 mm (grube płyty). Nasza firma oferuje również płyty docięte na dokładny wymiar klienta. Płyty docinamy na ploterach, dzięki czemu gwarantujemy Państwu wysoką precyzję i dokładnie wykończone krawędzie zewnętrzne.

 

 

Zapraszamy serdecznie do składania zapytań ofertowych

KOM +48 509 491 716

[email protected]