ul. Bydgoskich Przemysłowców 6 | 85-738 Bydgoszcz
+48 509 491 716
+48 501 411 070

Podkładki gumowe wycinane na wymiar

Podkładki gumowe wycinane na wymiar. Docinamy podkłady gumowe na zamówienie - koła, kwadraty, prostokąty, pasy, formatki i inne. Szybka dostawa i szeroki wybór płyt gumowych. Produkty cięte z gumy - ZOBACZ

 

Artykuły gumowe - podkłady z gumy

Realizujemy zlecenia na wycinane podkłady gumowe. Dysponujemy szerokimi możliwościami docinania płyt gumowych na wskazane wymiary. Mamy możliwość cięcia płyt o różnej grubości. Najpopularniejsze grubości podkładów mieszczą się w zakresie od 2mm do 20mm. Ale istnieje możliwość dostarczenia również gumy o grubości 50mm.

Wśród naszych klientów najpopularniejsze są formatki gumowe. Dysponujemy możliwością dostarczania również takich artykułów jak:

  • koła - krążki gumowe
  • pasy gumowe
  • romby, trapezy
  • detale z wycięciami wewnątrz formatki

 

Podkładki gumowe zastosowanie

Przekładki gumowe są bardzo często wykorzystywane w wielu gałęziach przemysłu. Można je spotkać praktycznie we wszystkich branżach. Podkłady gumowe

  • izolują i chronią powierzchnie przed zniszczeniem,
  • zapobiegają wzajemnemu ocieraniu się przedmiotów,
  • amortyzują i wyciszają pracę maszyn i urządzeń,
  • chronią przed zabrudzeniem.

 

Produkcja i wycinanie artykułów gumowych pozwala na bardzo szerokie zastosowanie tego typu produktów. Podczas swojej długoletniej działalności dostarczaliśmy produkty dla branży spożywczej, maszynowej, zakładów chemicznych i naprawy sprzętu kolejowego, wojsk lądowych, stoczni i kopalni.

 

Podkładki gumowe wycinane są z płyt gumowych SBR - ogólnego zastosowania, płyt olejowych - NBR, płyt odpornych na mróz i słońce EPDM, płyt do kontaktu z żywnością NL. 

 

Podkładki gumowe - Guma silikonowa

Istnieje również możliwość dostarczania podkładów i przekładek, których docinanie odbywa się z wykorzystaniem płyt silikonowych. Taki9e podkłady są bardzo często wykorzystywane w miejscach gdzie nie ma opcji zastosowania płyt gumowych. Znajdują zastosowanie np w wysokich temperaturach. Innym czynnikiem, który może wpływać na stosowanie podkładek silikonowych to twardość materiału. Podkładki silikonowe możemy wykonać z twardością od 25SHa

Artykuły wykonane z silikonu znajdują najczęściej zastosowanie w przemyśle spożywczym, chemicznym i farmaceutycznym.

 

Jak ciąć płyty gumowe?

W wielu przypadkach istnieje możliwość samodzielnego docinania mat gumowych. Dotyczy to w pierwszej kolejności płyt bez zbrojenia w postaci przekładki lub przekładek o małych grubościach,  a więc 1,2,3,4 i 5mm. Jest to stosunkowo proste w przypadku prostych formatów. Płyty o większych grubościach i z przekładkami należy lepiej zamawiać docięte na wymiar zwłaszcza w sytuacjach gdzie wymagana jest duża precyzja cięcia.