ul. Szajnochy | 85-738 Bydgoszcz
+48 509 491 716
+48 501 411 070

Projektowanie i produkcja części z tworzyw do maszyn

Dlaczego większość procesów produkcyjnych jest obecnie wspomagana komputerowo? Jak przebiega proces projektowania części do maszyn? Na te i bardziej szczegółowe pytania postaramy się udzielić odpowiedzi w tym wpisie. Odwrotna inżynieria daje producentom nieskończenie wiele możliwości. Pozwala na tworzenie niedostępnych już części o perfekcyjnych kształtach i wymiarach. Dodatkowo umożliwia modyfikację gotowych elementów, dzięki czemu możemy uzyskać podobne elementy o znacznie lepszych właściwościach. Projektowanie i produkcja części z tworzyw

Projektowanie części maszyn - jak wygląda?

Projektowanie części maszyn jest procesem składającym się z kilku etapów. Każdy z nich jest niezbędny do prawidłowo i bezpiecznie przebiegającej produkcji. Bardzo ważni są również specjaliści obsługujący proces od strony technicznej. W zakres ich zadań wchodzą m.in. optymalizacja procesów produkcyjnych, zarządzanie projektem, tworzenie i udoskonalanie metod produkcyjnych, minimalizacja kosztów. Bez doświadczonej grupy technicznej nawet najlepiej przygotowane zamówienie nie jest w stanie przebiec prawidłowo. ETAP 1 - zebranie informacji od klienta - to Państwa oczekiwania i potrzeby decydują o przebiegu produkcji, wykorzystywanym materiale  i grubościach. Projekt jest tworzony wedle Państwa sugestii i skompletowanych przez nas informacji po wstępnym wywiadzie. Państwo przesyłają nam gotową dokumentacje (jeżeli takową posiadają) lub wspólnie tworzymy nową - to ona jest podstawą do wykorzystania inżynierii odwrotnej, a dalej stworzenia cyfrowego modelu części. ETAP 2 - pomiar i określenie geometrii detalu - na tym etapie konsultujemy informacje od klienta z praktyką. Dzięki maszynie pomiarowej powstają odpowiednie pomiary części, dzięki którym modyfikujemy wstępne zamówienie. Pozwala to również określić geometrię elementu. Na tym etapie dysponujemy już szczegółowymi informacjami, powstaje cała specyfikacja zamówienia. ETAP 3 - wizualizacja i optymalizacja - dzięki nim powstaje model 3D części. Projektowanie CAD, tj. wspomagane komputerowo, umożliwia szybkie wprowadzanie zmian w projekcie. Gotowy projekt jest przedstawiany klientowi, a po jego akceptacji możemy rozpocząć produkcję prototypu. ETAP 4 - badanie części - prototyp zostaje poddany testom w potencjalnych warunkach jego pracy, modyfikujemy i optymalizujemy jego parametry, aby jak najlepiej spełniał swoją rolę. Po zakończeniu badań i ponownej akceptacji klienta - niezbędne jest stworzenie kompletnej dokumentacji technicznej. Na podstawie wszystkich danych zostaje wyprodukowana gotowa część.

Projektowanie części do maszyn - najlepsi specjaliści w Polsce

Specjalizujemy się w tworzeniu perfekcyjnie dopasowanych podzespołów. Umożliwia to nam rzetelnie wykonywana praca na każdym etapie obróbki. Korzystamy z projektowania CAD (tj. wspomaganego komputerowo), który pozwala na modyfikacje według Państwa preferencji. Nasze wieloletnie doświadczenie umożliwia przewidywanie niepożądanego zachowania maszyny i eliminowania go już u podstaw. Gwarantujemy jakość i profesjonalizm. 
Projektujemy części do maszyn i urządzeń :
Bardzo zależy nam na kontakcie z  naszymi klientami, dlatego wspólnie ustalamy każdy etap produkcji tworząc dokumentację zamówienia w oparciu o Państwa oczekiwania i docelowe zastosowanie części.