ul. Szajnochy | 85-738 Bydgoszcz
+48 509 491 716
+48 501 411 070

Tworzywa ESD

tworzywa ESD, materiały ESD, polietylen ESD, poliacetal ESD, płyta gumowa ESD

Tworzywa ESD są bardzo często poszukiwane przez firmy, które swoje produkty dostarczają do kopalni, gazowni, zakładów petrochemicznych i wszędzie tam, gdzie wymagane jest wysokie bezpieczeństwo. Praca w strefach zagrożonych wybuchem stawia przed tworzywami specjalne wymagania. Jednym z głównych wymagań jest to, aby tworzywa były ESD czy przewodzące lub antystatyczne.

W naszej ofercie posiadamy materiały ESD i tworzywa ESD, dzięki czemu jesteśmy w stanie dostarczyć płyty oraz wałki ESD do stref zagrożonych wybuchem i kopalni. Oferujemy Państwu polietylen ESD oraz poliacetal ESD. Są to materiały, które idealnie nadają się do obróbki skrawaniem i produkcji gotowych elementów do maszyn i urządzeń. W naszej ofercie posiadamy również płyty gumowe ESD.

Jeżeli są Państwo zainteresowani naszą ofertą, zapraszamy serdecznie do kontaktu z naszym biurem obsługi klienta. Jesteśmy do Państwa dyspozycji pod numerem KOM +48 509 491 716 lub biuro@plastplus.pl.

 

Jakie tworzywa ESD posiadamy w ofercie ?

  • polietylen ESD - kolor czarny - to najbardziej popularny materiał ESD używany na szeroką skalę w przemyśle. Materiał ten posiada również dopuszczenie do kontaktu z żywnością. Jest lekki, ale bardzo wytrzymały. Na plus zasługują również doskonałe właściwości ślizgowe i wysoka odporność na ścieranie,
  • poliacetal ESD - kolor biały - jest mniej popularnym tworzywem ESD i znajduje mniejsze zastosowanie niż w/w. Poliacetal ESD jest bardzo wytrzymały i ma większą gęstość, a co za tym idzie wyższą twardość, sztywność i wagę. Idealnie nadaje się do pracy bo bardzo wysokim obciążeniem;
  • poliacetal ESD przewodzący - kolor czarny - to materiał ESD z dodatkiem sadzy przewodzącej. W tym wypadku mamy do czynienia z materiałem przewodzącym, jednak również dopuszczonym do zastosowania w strefach zagrożonych wybuchem. Podobnie jak poliacetal ESD i polietylen ESD, posiada certyfikat zgodności z ATEX.
  • płyty gumowe ESD - kolor czarny - to wyglądające jak standardowa guma, płyty gumowe dopuszczone do użycia w strefach zagrożonych wybuchem. Specjalna mieszanka gumowa sprawa, że płyty mogą pracować w niebezpiecznym środowisku. Dostępne są w szerokim wachlarzu grubości i formatach 1200x10000 mm oraz 1200x5000 mm.

 

płyty gumowe antystatyczne, płyty gumowe ESD, guma ESD, guma antystatyczna, materiały ESD, tworzywa ESD

 

Jaki certyfikat mają materiały ESD ?

Zdajemy sobie sprawę, że zastosowanie naszych tworzyw i płyt gumowych ESD w strefach zagrożonych wybuchem rodzi konieczność udokumentowania tego, że są bezpieczne. Nasza firma na życzenie klienta wystawia więc stosowane certyfikaty. Najczęściej jest to certyfikat zgodności z normą ATEX, który jest akceptowalny na całym świecie. W przypadku zapotrzebowania na inny dokument, prosimy o kontakt z naszym działem obsługi klienta. Sprawdzimy czy jego dostępność dla danego materiału jest możliwa.

 

Płyty gumowe ESD - nowość 2019

Od 2019 roku w naszej ofercie znajdują się płyty gumowe ESD, czyli płyty gumowe antystatyczne. Oferujemy Państwu gumę ESD w pełnych formatach, tj. 1200x10000 mm lub 1200x5000 mm w zależności od grubości, a także formatki z gumy ESD docięte na dokładny wymiar klienta. Oferowane płyty gumowe ESD mogą być z powodzeniem stosowane w kopalniach i innych miejscach zagrożonych wybuchem, np. do produkcji uszczelnień, profili, pasów transportujących, itp.

Related Posts