ul. Szajnochy | 85-738 Bydgoszcz
+48 509 491 716
+48 501 411 070

Uszczelki z kauczuku syntetycznego Viton

Uszczelnienia z Vitonu są wysoce specjalistycznym produktem stosowanym w ekstremalnych warunkach takich jak bardzo wysoka temperatura czy kontakt z chemikaliami. Powstają w procesie kopolimeryzacji kauczuku fluorowego. Viton jest kauczukiem syntetycznym zwanym również FKM lub FPM, który często występuje w kolorze zielonym lub brązowym.
Uszczelki kauczukowe z Vitonu zachowują swoje właściwości w bardzo wysokich temperaturach, sięgających nawet powyżej 200 st C. Ponad to są odporne na działanie agresywnych cieczy syntetycznych jak na przykład estry fosforanowe. Dlatego doskonale sprawdzają się w bardzo wymagających aplikacjach.
Nasza oferta: oferujemy gumy fluorokauczkowe w pełnych formatach handlowych oraz produkty personalizowane cięte na zamówienie takie jak uszczelki, formatki, pasy, podkładki i inne wykonywane według nadesłanej dokumentacji.

uszczelki z viton
Uszczelnienia Viton/FKM/FPM jakie jest ich zastosowanie
Uszczelki Vitonowe zazwyczaj stosuje się w różnego rodzaju aplikacjach hydraulicznych narażonych na działanie substancji chemicznych lub bardzo wysokiej temperatury, takich jak pompy, zawory czy uszczelki na tłoki hydrauliczne. Często są wykorzystywane w lotniczych układach hydraulicznych, gdzie zapobiegają przed samozapłonem układu pod wpływem ekstremalnego ciepła. Doskonale zastępują zwykłą gumę w miejscach gdzie uległaby szybkiej degradacji.
Produkcja uszczelek Viton na wymiar daje szerokie możliwości dopasowania produktów pod konkretne rozwiązania. Dużym ułatwieniem jest również to, że płyty FKM mają różne grubości. Dzięki temu wycinanie uszczelek o różnych parametrach nie nastręcza wielkich problemów.
Uszczelki z Vitonu właściwości
Przy wyborze uszczelnień z Vitonu ważna jest znajomość temperatury pracy w dedykowanej aplikacji. Produkty z Vitonu nie zostały zaprojektowane do zastosowań w niskich temperaturach. Ponad to uszczelnienia z Vitonu wykazują mniejszą wytrzymałość na ciśnienie w porównaniu z innymi uszczelkami syntetycznymi. Dlatego zalecane jest stosowanie w miejscach bardziej statycznych niż dynamicznych.
Uszczelki z gumy FKM charakteryzują się dużą wytrzymałością na działanie wysokiej temperatury, agresywnych chemikaliów, ozonu i trudnych warunków atmosferycznych. Wykazują odporność na procesy utleniania, starzenie, pęcznienie, uszkodzenia mechaniczne i są niepalne.

Produkcja uszczelek z Viton

Istnieje kilka sposobów na wykonanie tego zadania. Jedną z nich są tradycyjne prasy, które są doskonałe do produkowania dużych ilości i od lat stanowią standard w przemyśle. Największym minusem stosowania pras zatrzaskowych jest konieczność wykonania oprzyrządowania do produkcji konkretnej uszczelki. Cięcie uszczelek FKM za pomocą stalowej matrycy nie zapewni również uzyskania produktów o wysokiej precyzji wymiarowej. Inny sposób to precyzyjne cięcie za pomocą specjalnych maszyn. Uszczelki FKM produkuje się się wyjątkowo dobrze na ploterze tnącym CNC lub strumieniem wody. Tymi metodami można szybko i bezproblemowo wycinać nawet pojedyncze sztuki o różnych rozmiarach.

Ile kosztuje uszczelka VITON ?

Wszystkie uszczelki, które wycinane są pod zamówienie mają inną wartość. Ceny gumy oraz wielkość zamówienia wpływają na całą wartość zamówienia. Ze względu na zmienną sytuację rynkową bardzo prosimy o aktualizowanie cen. Wszystkich nowych klientów zapraszamy do przesyłania zapytań handlowych. Chętnie wycenimy wszystkie nadesłane produkty. Zapraszamy do współpracy.