ul. Szajnochy | 85-738 Bydgoszcz
+48 509 491 716
+48 501 411 070

Płyta gumowa do kontaktu z żywnością NR-L

Płyty gumowe spożywcze

Płyty gumowe spożywcze to jak sama nazwa mówi - płyty gumowe do kontaktu z żywnością. Charakteryzują się przede wszystkim odmiennym kolorem - są koloru beżowego/piaskowego, ale również składem gwarantującym obojętność fizjologiczną. Obojętność fizjologiczna tej gumy pozwala na pełne zastosowanie w przemyśle spożywczym.

Nasza firma oferuje płyty gumowe spożywcze (płyty gumowe NR-L) w grubościach od 1 mm do 50 mm, przy czym guma spożywcza w rolkach występuje do grubości 20 mm. Powyżej guma spożywcza jest dostępne w wersji prasowanej. Standardowe rolki posiadają format 1200x10000 mm lub 1200x5000 mm, natomiast płyty NR-L prasowane format 1000x1000 mm.

W przypadku pytań oraz zapytań ofertowych, uprzejmie prosimy o kontakt z naszym biurem obsługi klienta. Jesteśmy do Państwa dyspozycji po numerem KOM +48 509 491 716 lub biuro@plastplus.pl.

płyty gumowe spożywcze, maty gumowe do żywności, podkłady gumowe spożywczne nr-l

Płyty gumowe spożywcze - charakterystyka:

 • grubość: 3, 5, 8, 10, 12, 15, 20, 30, 40 i 50 mm;
 • szerokość rolki: 1,2 m;
 • temperatura stosowania: od - 30 st. C do + 70 st. C;
 • kolor: mleczny;
 • maksymalne długości rolki: od 5 mb do 10 mb;
 • twardość Sh: 65 ShA
 • wzmocnienie: możliwość produkcji z przekładkami tekstylnymi
 • dopuszczenie do kontaktu z żywnością: TAK (brak sadzy w składzie)

Płyta gumowa do kontaktu z żywnością wykonana jest z najwyższej jakości gumy, dopuszczonej do kontaktu z żywnością. Dzięki temu, płyta ta jest bardzo często spotykana w zakładach spożywczych oraz w przemyśle spożywczym. Najwyższa jakość oraz odpowiednia mieszanka gum sprawiają, że płyta gumowa do żywności posiada zwiększoną odporność na ścieranie i pękanie.

Każda płyta gumowa spożywcza - płyta NR-L znajdująca się w naszej ofercie wyprodukowana została na terenie Unii Europejskiej. Gwarantuje to najwyższą jakość produktu oraz wydłużony czas stosowania wykładziny.

Polecamy również płyty gumowe SBR, płyty gumowe olejoodporne i płyty gumowe EPDM !

Przykładowe zastosowanie płyty NR-L:

 • płyty gumowe do produkcji uszczelek urządzeń służących przetwarzaniu żywności,
 • do produkcji elementów gumowych wykorzystywanych w przemyśle spożywczym,
 • podkłady antypoślizgowe stosowane w przemyśle spożywczym,
 • pokrycia stołów wykorzystywanych w przemyśle spożywczym,
 • uszczelki dla przemysłu farmaceutycznego.

Płyta gumowa do kontaktu z żywnością - jest zgodna z przepisami i zasadami o BHP. Utrzymanie powierzchni wyłożonej płytą gumową jest bardzo łatwe - usuwanie zabrudzeń następuje bardzo szybko i bezproblemowo.

Maty z gumy spożywczej docięte na wymiar:

Maty z gumy spożywczej docinamy również na wymiar, dzięki temu mają Państwo możliwość zakupu takiej ilości jaka Państwa interesuje oraz w takim formacie, jaki akurat jest potrzebny. Oczywiście możliwość jest zależna od dostępności konkretnej płyty w magazynie. W przypadku braku, konieczne jest niestety spełnienie minimum zakupowego, które wynosi ok. 36 m2. Zdarza się jednak, że w przypadku wybranych grubości posiadamy ciągle uzupełniane stany magazynowe. Maty z gumy NR-L docinamy na ploterze dzięki czemu gwarantujemy bardzo wysoką jakość cięcia. Ze względu na niską stabilność wymiarową, maty posiadają tolerancje wymiarową ok. +/- 5 mm.

Guma spożywcza z rolki:

 Istnieje również możliwość zakupu gumy z rolki. Rolki gumy spożywczej o grubości od 1 mm do 20 mm występują w szerokości 1200 mm. Z takiej rolki oferujemy Państwu zakup gumy spożywczej z metra.

Więcej informacji pod numerem telefonu - KOM 509 491 716