ul. Szajnochy | 85-738 Bydgoszcz
+48 509 491 716
+48 501 411 070

Poliacetal niebieski – POM C niebieski – wałki i płyty

Oferujemy Państwu najwyższej jakości poliacetal niebieski. Do Państwa dyspozycji pozostawiamy płyty z niebieskiego poliacetalu oraz wałki z niebieskiego poliacetalu. Dostępne średnice wałków / dostępne grubości i formaty płyt.

Jest to standardowy poliacetal z dodatkiem barwnika, który powoduje zmianę barwy. POM niebieski posiada pełnego dopuszczenie do bezpośredniego kontaktu z żywnością, dzięki czemu może być stosowany w przemyśle spożywczym. Oferowany POM spełnia wymogi stawiane przez FDA.

Niebieski poliacetal wałki i niebieski poliacetal płyty docinamy na dokładny wymiar klienta. Dzięki temu nie muszą Państwo kupować pełnych formatów wałków i płyt. Pozwala to zaoszczędzić na kosztach powstałego podczas obróbki odpadu.

Charakterystyka niebieskiego poliacetalu:
niebieski poliacetal, tecaform blue, niebieski ertacetal

  • niska wytrzymałość zmęczeniowa,
  • stosunkowo niska twardość,
  • bardzo dobre właściwości ślizgowe,
  • niskie zużycie podczas pracy w ruchu,
  • niewielkie zniekształcanie,
  • wysoki stopień ciągliwości,
  • bardzo dobre odporność na chemikalia,
  • niska chłonność wilgoci (dobra stabilność wymiarowa w wilgotnym środowisku).

Poliacetal niebieski POM-C:

niebieski pom-c tecaform ertacetal

Obróbka CNC i frezowanie

Poliacetal niebieski, czyli poliacetal modyfikowany stałym środkiem poślizgowym w postaci smaru i oleju, nie należy do grupy tworzyw szczególnie skomplikowanych w obróbce. Podczas obróbki tego materiału należy jednak zwrócić uwagę na ostre narzędzie oraz odpowiednią prędkość posuwu.

Jak każdy materiał, tak też POM niebieski (zwany również TECAFORM AH LA blue) w przypadku tępego narzędzia lub nieodpowiedniej prędkości posuwu może pękać. Jest to związane z nieprawidłowymi naprężeniami, które powstają podczas obróbki CNC, rozwiercania, toczenia, frezowania, itp.

POM niebieski

Poliacetal niebieski - cena i dostępność

POM niebieski to tworzywo specjalistyczne, w związku z tym jego cena jest wyższa od poliacetalu naturalnego (niemodyfikowanego). Wyższa cena jest również związana ze znacznie bardziej skomplikowanym procesem wytwórczym tego materiału. Nie mniej jednak poliacetal niebieski (TECAFORM AH LA blue) nie jest tak drogi, jak np. teflon, czy polieteroeteroketon (PEEK).

Nasza firma posiada bardzo dobrze zaopatrzony magazyn w Niemczech oraz magazyn w Polsce, dzięki czemu wiele pozycji i półproduktów z poliacetalu ze środkiem poślizgowym, posiadamy dostępnych wprost z magazynu. Oferujemy więc dostawy ,,just in time". W przypadku braku konkretnego wałka lub płyty, oferujemy ekspresowe dostawy z Niemiec (termin realizacji ok. 5-7 dni).

ertacetal tecaform niebieski wałki płyty

Formatki z POM niebieski na wymiar:

W naszej ofercie posiadamy niebieskie płyty i wałki z poliacetalu w formatach handlowych, tj. wałki dwu metrowe i płyty w formacie 1000x2000 mm. W ramach tych wartości możemy zaproponować Państwu cięcie na wymiar. Minimalna ilość zakupu w przypadku wałków to odcinki L1000, natomiast w przypadku płyt, format 500x1000 mm. Formatki docinamy na piłach, które gwarantują wysoką precyzję i jakość cięcia. Nie mniej na powierzchni mogą pojawić się ślady piły - jest to naturalne zjawisko. Formatki z niebieskiego poliacetalu są półproduktami - nie podlegają dodatkowemu frezowaniu. W związku z tym produkowane są w tolerancji wymiarowej +0/+5 mm. Dotyczy to zarówno płyt, jak i wałków z POM-C niebieskiego.

Inne nazwy handlowe:

Niebieski poliacetal występuje w Polsce również pod innymi nazwami handlowymi. Może się więc zdarzyć, że w dokumentacji technicznej będzie inaczej nazwany. Najbardziej popularną nazwa jest tecaform ah blue. Jest to identyczny materiał ja oferowany przez naszą firmę POM-C niebieski. Pod względem właściwości fizycznych i wytrzymałościowych, jest to dokładnie ten sam materiał.

Related Posts