ul. Bydgoskich Przemysłowców 8 | Bydgoszcz
+48 509 491 716
52 510 80 89

Poliacetal niebieski – POM C niebieski – wałki i płyty

Poliacetal niebieski – POM C niebieski

 

Oferujemy Państwo specjalistyczny poliacetal niebieski , czyli innymi słowy POM C .

Jest to standardowy poliacetal z dodatkiem barwnika, który powoduje zmianę barwy. Poliacetal niebieski posiada pełnego dopuszczenie do bezpośredniego kontaktu z żywnością, dzięki czemu może być stosowany w przemyśle spożywczym. Oferowany POM spełnia wymogi stawiane przez FDA.

W swojej ofercie posiadamy wałki poliacetal niebieski oraz płyty poliacetal niebieski.

 

poliacetal niebieski ze smarem

Poliacetal niebieski tecaform – charakterystyka materiału:

  • niska wytrzymałość zmęczeniowa,
  • stosunkowo niska twardość,
  • bardzo dobre właściwości ślizgowe,
  • niskie zużycie podczas pracy w ruchu,
  • niewielkie zniekształcanie,
  • wysoki stopień ciągliwości,
  • bardzo dobre odporność na chemikalia,
  • niska chłonność wilgoci (dobra stabilność wymiarowa w wilgotnym środowisku).

 

Poliacetal niebieski POM-C:

 

Poliacetal niebieski POM C – obróbka

Poliacetal niebieski, czyli poliacetal modyfikowany stałym środkiem poślizgowym w postaci smaru i oleju, nie należy do grupy tworzyw szczególnie skomplikowanych w obróbce. Podczas obróbki tego materiału należy jednak zwrócić uwagę na ostre narzędzie oraz odpowiednią prędkość posuwu.

Jak każdy materiał, tak też poliacetal niebieski (zwany również TECAFORM AH LA blue) w przypadku tępego narzędzia lub nieodpowiedniej prędkości posuwu może pękać. Jest to związane z nieprawidłowymi naprężeniami, które powstają podczas obróbki CNC, rozwiercania, toczenia, frezowania, itp.

 

poliacetal niebieski ze smarem olejem

 

Poliacetal niebieski – cena i dostępność

Poliacetal niebieski ze smarem to tworzywo specjalistyczne, w związku z tym jego cena jest wyższa od poliacetalu naturalnego (niemodyfikowanego). Wyższa cena jest również związana ze znacznie bardziej skomplikowanym procesem wytwórczym tego materiału. Nie mniej jednak poliacetal niebieski (TECAFORM AH LA blue) nie jest tak drogi, jak np. teflon, czy polieteroeteroketon (PEEK).

Nasza firma posiada bardzo dobrze zaopatrzony magazyn w Niemczech oraz magazyn w Polsce, dzięki czemu wiele pozycji i półproduktów z poliacetalu ze środkiem poślizgowym, posiadamy dostępnych wprost z magazynu. Oferujemy więc dostawy ,,just in time”. W przypadku braku konkretnego wałka lub płyty, oferujemy ekspresowe dostawy z Niemiec (termin realizacji ok. 5-7 dni).

 

 

Wszystkie półprodukty docinamy na wymiar klienta.

Korzystamy z nowoczesnych pił do cięcia tworzyw sterowanych numerycznie, dzięki czemu gwarantujemy wysoką precyzję cięcia.

Więcej informacji – KOM 509 491 716

Related Posts