ul. Szajnochy | 85-738 Bydgoszcz
+48 509 491 716
+48 501 411 070

Poliacetal przewodzący czarny – POM AH ELS black

Poliacetal z sadzą przewodzącą

Oferujemy Państwo specjalistyczny poliacetal przewodzący w kolorze czarnym, czyli innymi słowy TECAFORM AH ELS black.

Jest to standardowy poliacetal, modyfikowany specjalną sadzą przewodzącą (odmiana czarnego węgla), która sprawia, że oferowany poliacetal przewodzi energię elektryczną. Dodatek nanocząsteczek sprawił, że POM-C ELS posiada wyjątkowo niską rezystencję powierzchniową oraz skośną. Poliacetal przewodzący stosowany jest bardzo szeroko w miejscach zagrożonych wybuchem, tj. górnictwie, gazownictwie, przemyśle petrochemicznym i chemicznym.

W swojej ofercie posiadamy wałki poliacetal przewodzący oraz płyty poliacetal przewodzący. Zapraszamy serdecznie do kontaktu z naszym działem handlowych. Chętnie przygotujemy dla Państwa oferty. Zapytania ofertowe prosimy przesyłam na adres mailowy: biuro@plastplus.pl.

ATEX FDA poliacetal przewodzący, POM-C ELS black

 Poliacetal przewodzący czarny - charakterystyka:

  • bardzo wysoka wytrzymałość i twardość,
  • bardzo dobra przewodność elektryczna,
  • przewodzi elektrycznie,
  • wysoki stopień ciągliwości,
  • bardzo dobre właściwości ślizgowe,
  • niski współczynnik ścieralności,
  • dobra odporność na chemikalia i rozpuszczalniki,
  • niska absorpcja wody i wilgoci,
  • dobra stabilność wymiarowa nawet w wilgotnym środowisku (POM przewodzący nie puchnie w wilgotnym otoczeniu).

POM-C ELS black - półprodukty:

Oferujemy Państwu również formatki z poliacetalu przewodzącego docięte na wymiar klienta. Docinamy je na piłach sterowanych numerycznie, dzięki czemu krawędzie są dobrze wykończone. Mogą się jednak na nich znajdować ślady cięcia, naturalne dla piły mechanicznej. Formatki docinamy w tolerancji na plusie, tj. ok. +0/+5 mm. W przypadku poliacetalu przewodzącego z sadzą obowiązuję minima zakupowe ! Więcej informacji w naszym dziale handlowym.

poliacetal przewodzący, poliacetal z sadzą, pom c els, tecaform ah esl black

Poliacetal z sadzą przewodzącą - obróbka

Poliacetal przewodzący znajduje bardzo szerokie zastosowanie we wszystkich miejscach, w których istnieje ryzyko wybuchu, czyli strefach zagrożonych wybuchem. Detale z POM antystatycznego pracują w górnictwie, gazownictwie, przemyśle chemicznym, przemyśle petrochemicznym, w drukarniach, lakierniach, itp.

Obróbka POM C przewodzącego nie sprawia większych problemów. Nie różni się wiele od obróbki poliacetalu naturalnego. Jedyne o czym należy pamiętać to ostre narzędzie i odpowiednia prędkość jego posuwu. Nieodpowiednie mogą spowodować powstanie naprężeń i w efekcie pęknięć na materiale.

poliacetal przewodzący wałki płyty detale obwódka, poliacetal z sadzą

Poliacetal TECAFORM AH ELS - cena i dostępność

Poliacetal modyfikowany sadzą, czyli poliacetal z sadzą (TECAFORM AH ELS) należy do grupy tworzyw stosunkowo drogich. Jego cena jest o ok. 40 % wyższa od ceny poliacetalu niemodyfikowanego. Doskonałe właściwości mechaniczne oraz antystatyczność gwarantują jednak doskonałe możliwości.

Większość płyt z poliacetalu przewodzącego, czyli modyfikowanego sadzą jest dostępnych wprost z naszego magazynu. Jeżeli któraś z grubości nie jest dostępna, wówczas oferujemy ekspresową dostawę z naszej niemieckiej centrali. Niestety w przypadku wałków pom-c els, ich dostępność jest w europie znikoma.

Wszystkie półprodukty docinamy na wymiar klienta.

Korzystamy z nowoczesnych pił do cięcia tworzyw sterowanych numerycznie, dzięki czemu gwarantujemy wysoką precyzję cięcia.

Więcej informacji - KOM 509 491 716

Related Posts