ul. Szajnochy | 85-738 Bydgoszcz
+48 509 491 716
+48 501 411 070

Wałki PET

Wałki PET

Oferujemy Państwu wałki PET i pręty PET, posiadające wysoką odporność na ścieranie i bardzo dobre właściwości ślizgowe. W ofercie posiadamy szeroki wybór średnic. Wałki standardowo są odstępne w odcinkach metrowych lub dwu metrowych.

Zapytania ofertowe prosimy kierować na adres mailowy: biuro@plastplus.pl.

Dostępne średnice wałków PET:

UWAGA: Wszystkie półfabrykaty wykonane są w tolerancjach produkcyjnych. Oferowany materiał jest półfabrykatem przeznaczonym do obróbki wiórowej (zawiera naddatki – tolerancje na grubości), w związku z czym na jego powierzchni mogą znajdować się zarysowania.

Dane w tabeli są danymi informacyjnymi bez gwarancji. Rozmiary rzeczywiste mogą się nieznacznie różnić.

wałki tecapet

Wałki Pręty PET - zastosowanie

PET to tworzywa konstrukcyjne, których charakterystyka różni się od takich materiałów jak poliamid czy poliacetal. Jego popularność w Polsce jest znacznie mniejsza od PA6 i POMC. Wynika to zapewne z wyższej ceny. Cena wałka z PET jest wyższa od wałka poliamidowego. Bierze się to stąd, że te tworzywa mają inną charakterystykę. PET ma wyższą stabilność wymiarową, jest znacznie bardziej odporny na ścieranie (w mniejszym stopniu degraduje partnera ciernego), posiada niższą absorbcje wilgoci. Ten materiał jest wykorzystywany w miejscach gdzie nie ma możliwości stosowania tańszych i mniej zaawansowanych produktów.

Więcej na ten temat można przeczytać tu - PET Tworzywa Konstrukcyjne

Na rynku można go spotkać pod nazwami Boralyte lub Ertalyte

Wałki Pręty PET cena

Wałek z PET najczęściej możemy spotkać w formie niemodyfikowanej (barwa biała) lub domieszkowanej (kolor zależy od rodzaju dodatku). Dostępny jest również bardzo szeroki wybór średnic. Każdy pręt dostarczany jest w długości na zamówienie stąd aby sprawdzić cenę konkretnego materiału bardzo prosimy o kontakt z doradcami działu techniczno-handlowego.

Wałki PET oferta 2023

Wałki PET w 2023 roku prognozują wzrost cen w okolicach 4%. Nie potrzeba danych statystycznych i wyliczeń, by pokazać, że ceny rosną. Przyczyniają się do tego nieustannie wzrastające ceny energii, paliw, a co za tym idzie wzrastające koszty produkcji tworzyw. Mamy nadzieję, że ceny w Nowym Roku zaczną się stabilizować. Zachęcamy do skorzystania z naszej najwyższej jakości oferty produktów, aby w cenie zdobyć perfekcyjnie dopasowane produkty dla Państwa aplikacji.

Zobacz również - płyty PET.