ul. Szajnochy | 85-738 Bydgoszcz
+48 509 491 716
+48 501 411 070

Wałki Pręty PET

WAŁKI - PRĘTY DOSTĘPNE W NASZEJ OFERCIE. DŁUGOŚCI DOCINAMY NA WYMIAR

WYSYŁKA  WAŁKÓW W 1-2 DNI

 

Wałki Pręty PET - zastosowanie

PET to tworzywa konstrukcyjne, których charakterystyka różni się od takich materiałów jak poliamid czy poliacetal. Jego popularność w Polsce jest znacznie mniejsza od PA6 i POMC. Wynika to zapewne z wyższej ceny. Cena wałka z PET jest wyższa od wałka poliamidowego. Bierze się to stąd, że te tworzywa mają inną charakterystykę. PET ma wyższą stabilność wymiarową, jest znacznie bardziej odporny na ścieranie (w mniejszym stopniu degraduje partnera ciernego), posiada niższą absorbcje wilgoci. Ten materiał jest wykorzystywany w miejscach gdzie nie ma możliwości stosowania tańszych i mniej zaawansowanych produktów.

Więcej na ten temat można przeczytać tu - PET Tworzywa Konstrukcyjne

Na rynku można go spotkać pod nazwami Boralyte lub Ertalyte

 

Wałki Pręty PET cena

Wałek z PET najczęściej możemy spotkać w formie niemodyfikowanej (barwa biała) lub domieszkowanej (kolor zależy od rodzaju dodatku). Dostępny jest również bardzo szeroki wybór średnic. Każdy pręt dostarczany jest w długości na zamówienie stąd aby sprawdzić cenę konkretnego materiału bardzo prosimy o kontakt z doradcami działu techniczno-handlowego.

 

UWAGA: Wszystkie półfabrykaty wykonane są w tolerancjach produkcyjnych. Oferowany materiał jest półfabrykatem przeznaczonym do obróbki wiórowej (zawiera naddatki – tolerancje na grubości), w związku z czym na jego powierzchni mogą znajdować się zarysowania.

Dane w tabeli są danymi informacyjnymi bez gwarancji. Rozmiary rzeczywiste mogą się nieznacznie różnić.