ul. Szajnochy | 85-738 Bydgoszcz
+48 509 491 716
+48 501 411 070

Poliacetal antystatyczny – POM-C SD (ESD)

Oferujemy Państwo specjalistyczny poliacetal antystatyczny w kolorze kości słoniowej, czyli innymi słowy TECAFORM AST black.

Jest to standardowy poliacetal, modyfikowany dodatkiem specjalnym dodatkiem antystatycznym. Dzięki temu, materiał ten posiada bardzo dobre właściwości antystatyczne. Może pracować w bardzo szybkim posuwie, nie generując gromadzenia ładunków elektrostatycznych, w strefach zagrożonych wybuchem, a także maszynach i urządzeniach wymagających wysokiej czystości, np. w optyce.

W swojej ofercie posiadamy wałki poliacetal antystatyczny oraz płyty poliacetal antystatyczny. Zapraszamy serdecznie do kontaktu z naszym działem obsługi klienta w celu uzyskania oferty na interesujący Państwa materiał. Zapytania ofertowe prosimy przesyłam na adres mailowy: biuro@plastplus.pl.

poliacetal antystatyczny atex fda

 Poliacetal antystatyczny - charakterystyka materiału:

  • bardzo dobra wytrzymałość i twardość,
  • bardzo dobra przewodność elektryczna,
  • dobre właściwości antystatyczne,
  • wysoki stopień ciągliwości,
  • bardzo dobre właściwości ślizgowe,
  • niski współczynnik ścieralności,
  • dobra odporność na chemikalia i rozpuszczalniki,
  • niska absorpcja wody i wilgoci,
  • dobra stabilność wymiarowa nawet w wilgotnym środowisku (POM antystatyczny nie puchnie w wilgotnym otoczeniu).

POM-C ESD półprodukty:

Oferujemy również wałki i płyty docięte na dokładny wymiar klienta, tj. formatki z poliacetalu antystatycznego. Należy jednak pamiętać, że w przypadku tego materiału obowiązują minima zakupowe. Nie więc możliwości zakupu 1 szt. małej formatki. Możemy pociąć całą płytę w dowolny sposób, jednak trzeba zakupić określoną ilość materiału. Wszystkie formatki docinamy w tolerancji wymiarowej ok. +0/+5 mm.

poliacetal antystatyczny, pom c esd, pom sd, tecaform ah sd

Poliacetal POM C antystatyczny - obróbka

Poliacetal antystatyczny znajduje szerokie zastosowanie jako materiał do produkcji części i detali, pracujących w bardzo szybki posuwie. Ogromnym plusem jest oczywiście jego antystatyczność. W bardzo szybkim ruchu występuje tarcie i na ściance tworzyw zbierają się ładunki elektrostatyczne, które mogą spowodować powstanie i przeskoczenie iskry. Zjawisko takie nie zachodzi w przypadku poliacetalu antystatycznego.

Obróbka POM C antystatycznego nie sprawia większych problemów. Nie różni się wiele od obróbki poliacetalu naturalnego. Jedyne o czym należy pamiętać to ostre narzędzie i odpowiednia prędkość jego posuwu. Nieodpowiednie mogą spowodować powstanie naprężeń i w efekcie pęknięć na materiale.

Poliacetal antystatyczny TECAFORM AST- cena i dostępność:

Poliacetal ESD, czyli poliacetal antystatyczny (TECAFORM AH SD) należy do grupy tworzyw stosunkowo drogich. Jego cena jest o ok. 40 % wyższa od ceny poliacetalu niemodyfikowanego. Doskonałe właściwości mechaniczne oraz antystatyczność gwarantują jednak doskonałe możliwości.

POM C antystatyczne jest materiałem specjalistycznym, w związku z czym nie jest on dostępny od ręki. Nasza firma posiada jednak skromne stany magazynowe większości z pozycji, dzięki czemu półprodukty jesteśmy w stanie dostarczyć już kolejnego dnia roboczego po zamówieniu. W przypadku większych ilości, termin realizacji wynosi ok. 5-7 dni roboczych.

Wszystkie półprodukty docinamy na wymiar klienta.

Korzystamy z nowoczesnych pił do cięcia tworzyw sterowanych numerycznie, dzięki czemu gwarantujemy wysoką precyzję cięcia.

Więcej informacji - KOM 509 491 716

Related Posts