ul. Bydgoskich Przemysłowców 6 | 85-738 Bydgoszcz
+48 509 491 716
+48 501 411 070

Płyty z poliamidu do obróbki

płyty poliamid, płyty poliamidowe, płyty pa6, płyty ertalon nylon tarnamid

Oferujemy Państwu najwyższej jakości płyty poliamidowe, przeznaczone do dalszej obróbki metodą frezowania, rozwiercania, planowania, CNC, itp. Oferowane płyty PA6 dostępne są w wielu wariantach modyfikacji, dzięki czemu do każdej aplikacji jesteśmy w stanie zaproponować odpowiedni materiał.

Do Państwa dyspozycji pozostawiamy płyty poliamid naturalny, z dwusiarczkiem molibdenu, ze smarem, z olejem, z włóknem szklanym, a także specjalistyczne poliamidy wykrywalne przez detektory metali.

Posiadamy bardzo szeroki zakres grubości od 1 mm do nawet 200 mm. Oferujemy płyty w formacie 1000×2000 mm, a także formatki poliamidowe docięte na dokładny wymiar klienta. W przypadku pytań i wycen mniejszych formatów, prosimy o kontakt +48 509 491 716.

Dostępne poliamidy:

płyty poliamidowe naturalne

płyty poliamidowe z dwusiarczkiem molibdenu, płyty pa6 czarne

płyty poliamidowe z włóknem szklanym, płyty pa6 gf30

płyty poliamidowe z olejem, płyty pa6 zielone

płyty poliamidowe żółte, płyty pa6 z olejem

Posiadamy również płyty poliamidowe czerwone, a także specjalistyczne płyty poliamidowe niebieskie, wykrywalne przez detektory metali. W przypadku braku koloru lub modyfikacji, które Państwo potrzebują, prosimy o kontakt z naszym biurem handlowym. Po prawej stronie znajdują się dane kontaktowe.

Ogólna charakterystyka materiału:

  • dobre właściwości ślizgowe (w szczególności płyty z olejem, smarem i dwusiarczkiem molibdenu)
  • dobra odporność na ścieranie (w szczególności płyty z olejem, smarem i dwusiarczkiem molibdenu)
  • możliwość pracy w temperaturach do + 90 st. C
  • bardzo dobra obrabialność
  • wysoka wytrzymałość mechaniczna
  • dobre właściwości elektroizolacyjne
  • stosunkowo wysoka absorpcja wilgoci
  • niska stabilność wymiarowa w wilgotnym środowisku
 • możliwość wykonania płyt z poliamidu posiadających certyfikat potwierdzający zgodność z normą FDA i dopuszczonych do bezpośredniego kontaktu z żywnością

Dostępne grubości i formaty płyt:

UWAGA: Wszystkie półfabrykaty wykonane są w tolerancjach produkcyjnych. Oferowany materiał jest półfabrykatem przeznaczonym do obróbki wiórowej (zawiera naddatki – tolerancje na grubości), w związku z czym na jego powierzchni mogą znajdować się zarysowania.

Dane w tabeli są danymi informacyjnymi bez gwarancji. Rozmiary rzeczywiste mogą się nieznacznie różnić.

Płyty poliamidowe do obróbkiobróbka płyt z poliamidu

Oferowane płyty poliamidowe są idealne do obróbki skrawaniem. Łatwość obróbki sprawia, że poradzą sobie z nią również starsze maszyny oraz mniej doświadczeni operatorzy maszyn. Warto wspomnieć, że to właśnie na poliamidzie uczą się przyszli operatorzy maszyn CNC, a także uczniowie w szkołach technicznych.

Płyty z poliamidu pomimo tego, że są bardzo łatwe w obróbce, są również w pewnym sensie czułe. Jedyny o czym należy pamiętać, aby nie uszkodzić płyty i detalu to ostre narzędzie. Jeżeli na maszynie znajduje się narzędzie, którym wcześniej obrabialiśmy metale, konieczna jest jego wymiana. Tępe narzędzie może bowiem prowadzić do powstawania napięć na płycie z poliamidu, które mogą spowodować jej pękanie lub osłabienie elementu gotowego.

Inne nazwy handlowe

Płyty z poliamidu występują na rynku polski pod różnymi nazwami. Jest to efektem tego, że wielu producentów decyduje się na nazwanie swoich produktów nazwami własnymi. W związku z tym na rynku możemy spotkać się z następującymi nazwami:

 • płyty tarnamid
 • płyty boramid
 • płyty ertalon
 • płyty nylon
 • płyty sustamid
 • płyty tecamid
 • płyty tecast

Należy pamiętać, że wszystkie te nazwy sprowadzają się do płyt z poliamidu PA6.

Sprzedaż, hurtownia, sklep

Nasza firma oferuje Państwu sprzedaż płyt poliamid w pełnych formatach, tj. 1000×2000 mm, a także sprzedaż formatek dociętych na dokładny wymiar klienta. Realizujemy nie tylko zamówienia seryjne ale również jednostkowe. Obsługujemy firmy oraz klientów indywidualnych.

Średni termin realizacji zamówienia jest bardzo krótki i wynosi około 1-3 dni roboczych. W przypadku pełnych formatów, realizujemy dostawy już następnego dnia roboczego po złożeniu zamówienia.

Zapraszamy do kontaktu z naszymi sprzedawcami:

+48 509 491 716

[email protected]

 

Stałe dostawy

Nasza firma prowadzi stałe dostawy materiału do największych miast w Polsce. Nasze produkty wysyłamy do: Gdynia, Gdańsk, Koszalin, Szczecin, Elbląg, Suwałki, Olsztyn, Gorzów Wielkopolski, Bydgoszcz, Toruń, Białystok, Płock, Włocławek, Poznań, Zielona Góra, Leszno, Konin, Kalisz, Łódź, Warszawa, Lublin, Częstochowa, Kraków, Rzeszów, Tarnów, Katowice, Wrocław, Opole.