ul. Szajnochy | 85-738 Bydgoszcz
+48 509 491 716
+48 501 411 070

Płyty z poliamidu do obróbki

Płyty poliamid

Oferujemy Państwu najwyższej jakości płyty poliamidowe, przeznaczone do dalszej obróbki metodą frezowania, rozwiercania, planowania, CNC, itp. Oferowane płyty PA6 dostępne są w wielu wariantach modyfikacji, dzięki czemu do każdej aplikacji jesteśmy w stanie zaproponować odpowiedni materiał.

Do Państwa dyspozycji pozostawiamy płyty poliamid naturalny, z dwusiarczkiem molibdenu, ze smarem, z olejem, z włóknem szklanym, a także specjalistyczne poliamidy wykrywalne przez detektory metali.

Posiadamy bardzo szeroki zakres grubości od 1 mm do nawet 200 mm. Oferujemy płyty w formacie 1000×2000 mm, a także formatki poliamidowe docięte na dokładny wymiar klienta. W przypadku pytań i wycen mniejszych formatów, prosimy o kontakt +48 509 491 716.

Dostępne poliamidy:

płyty poliamidowe naturalne
płyty poliamidowe z dwusiarczkiem molibdenu, płyty pa6 czarne
płyty poliamidowe z włóknem szklanym, płyty pa6 gf30
płyty poliamidowe z olejem, płyty pa6 zielone
płyty poliamidowe żółte, płyty pa6 z olejem

Posiadamy również płyty poliamidowe czerwone, a także specjalistyczne płyty poliamidowe niebieskie, wykrywalne przez detektory metali. W przypadku braku koloru lub modyfikacji, które Państwo potrzebują, prosimy o kontakt z naszym biurem handlowym. Po prawej stronie znajdują się dane kontaktowe.

Ogólna charakterystyka materiału:

 • dobre właściwości ślizgowe (w szczególności płyty z olejem, smarem i dwusiarczkiem molibdenu)
 • dobra odporność na ścieranie (w szczególności płyty z olejem, smarem i dwusiarczkiem molibdenu)
 • możliwość pracy w temperaturach do + 90 st. C
 • bardzo dobra obrabialność
 • wysoka wytrzymałość mechaniczna
 • dobre właściwości elektroizolacyjne
 • stosunkowo wysoka absorpcja wilgoci
 • niska stabilność wymiarowa w wilgotnym środowisku
 • możliwość wykonania płyt z poliamidu posiadających certyfikat potwierdzający zgodność z normą FDA i dopuszczonych do bezpośredniego kontaktu z żywnością

Dostępne grubości i formaty płyt:

UWAGA: Wszystkie półfabrykaty wykonane są w tolerancjach produkcyjnych. Oferowany materiał jest półfabrykatem przeznaczonym do obróbki wiórowej (zawiera naddatki – tolerancje na grubości), w związku z czym na jego powierzchni mogą znajdować się zarysowania.

Dane w tabeli są danymi informacyjnymi bez gwarancji. Rozmiary rzeczywiste mogą się nieznacznie różnić.

płyty z poliamidu, płyty z PA6, płyta z poliamidu

Płyty poliamidowe do obróbki
obróbka płyt z poliamidu

Oferowane płyty poliamidowe są idealne do obróbki skrawaniem. Łatwość obróbki sprawia, że poradzą sobie z nią również starsze maszyny oraz mniej doświadczeni operatorzy maszyn. Warto wspomnieć, że to właśnie na poliamidzie uczą się przyszli operatorzy maszyn CNC, a także uczniowie w szkołach technicznych.

Płyty z poliamidu pomimo tego, że są bardzo łatwe w obróbce, są również w pewnym sensie czułe. Jedyny o czym należy pamiętać, aby nie uszkodzić płyty i detalu to ostre narzędzie. Jeżeli na maszynie znajduje się narzędzie, którym wcześniej obrabialiśmy metale, konieczna jest jego wymiana. Tępe narzędzie może bowiem prowadzić do powstawania napięć na płycie z poliamidu, które mogą spowodować jej pękanie lub osłabienie elementu gotowego.

Inne nazwy handlowe

Płyty z poliamidu występują na rynku polski pod różnymi nazwami. Jest to efektem tego, że wielu producentów decyduje się na nazwanie swoich produktów nazwami własnymi. W związku z tym na rynku możemy spotkać się z następującymi nazwami:

 • płyty tarnamid
 • płyty boramid
 • płyty ertalon
 • płyty nylon
 • płyty sustamid
 • płyty tecamid
 • płyty tecast

Należy pamiętać, że wszystkie te nazwy sprowadzają się do płyt z poliamidu PA6.

Sprzedaż, hurtownia, sklep

Nasza firma oferuje Państwu sprzedaż płyt poliamid w pełnych formatach, tj. 1000×2000 mm, a także sprzedaż formatek dociętych na dokładny wymiar klienta. Realizujemy nie tylko zamówienia seryjne ale również jednostkowe. Obsługujemy firmy oraz klientów indywidualnych.

Średni termin realizacji zamówienia jest bardzo krótki i wynosi około 1-3 dni roboczych. W przypadku pełnych formatów, realizujemy dostawy już następnego dnia roboczego po złożeniu zamówienia.

Zapraszamy do kontaktu z naszymi sprzedawcami:

+48 509 491 716

biuro@plastplus.pl

Stałe dostawy

Nasza firma prowadzi stałe dostawy materiału do największych miast w Polsce. Nasze produkty wysyłamy do: Gdynia, Gdańsk, Koszalin, Szczecin, Elbląg, Suwałki, Olsztyn, Gorzów Wielkopolski, Bydgoszcz, Toruń, Białystok, Płock, Włocławek, Poznań, Zielona Góra, Leszno, Konin, Kalisz, Łódź, Warszawa, Lublin, Częstochowa, Kraków, Rzeszów, Tarnów, Katowice, Wrocław, Opole.
 

Related Posts