ul. Szajnochy | 85-738 Bydgoszcz
+48 509 491 716
+48 501 411 070

Poliamid czerwony z lubrykantem chemicznym – PA6G SL – wałki tuleje płyty

Poliamid czerwony

Oferujemy Państwu poliamid czerwony modyfikowany smarem wewnętrznym - PA6G SL. Jest to jeden z najbardziej zaawansowanych poliamidów odlewanych, cechujący się bardzo niskich współczynnikiem tarcia, wynoszącym ok. 0,08. Materiał ten nie wymaga dodatkowego smarowania i dodatkowych konserwacji.

W swojej ofercie posiadamy wałki poliamid czerwony ze smarem oraz płyty poliamid czerwony ze smarem. Na zamówienie odlewamy również czerwony tuleje poliamidowe w bardzo szerokim zakresie średnic. Oferujemy także półprodukty z czerwonego PA6 docięte na wymiar klienta.

Zapraszamy serdecznie do kontaktu z naszym biurem handlowym. Jesteśmy do Państwa dyspozycji od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 16:00 pod numerem telefonu KOM +48 509 491 716 lub biuro@plastplus.pl.

poliamid czerwony, pa6 czerwony, boramid czerwony, tarnamid czerwony

Charakterystyka materiału:

  • wysoka sztywność,
  • stosunkowo wysoka twardość,
  • bardzo niski współczynnik ścieralności (ok. 0,08),
  • doskonałe właściwości ślizgowe,
  • wysoka zdolność do tłumienia drgań,
  • cicha praca mechanizmów,
  • bardzo dobra obrabialność,
  • nie wymaga dodatkowego smarowania i dodatkowej konserwacji.

Poliamid czerwony półprodukty:

Poliamid PA6G SL czerwony - obróbka:

Poliamid czerwony ze smarem wewnętrznym jest najbardziej popularnym poliamidem modyfikowanym. W tym wypadku substancją modyfikującą jest smar wewnętrzny, który sprawia, że materiał posiada jeden z najniższych współczynników ścieralności spośród wszystkich tworzyw konstrukcyjnych. Lepsze właściwości posiadają jedynie bardzo drogie tworzywa wysokosprawne.

Obróbka PA6G SL nie sprawia większych problemów, ponieważ jest to materiał bardzo łatwy w obróbce. Dzięki temu do produkcji detali i części nie są potrzebne nowoczesne maszyny. Przed przystąpieniem do obróbki należy jednak pamiętać o wymianie ostrza na nowe oraz o jego odpowiednich obrotach.

Ile kosztuje czerwony poliamid ?

Poliamid PA6 GSL nie jest tworzywem szczególnie drogim. Jest oczywiście delikatnie droższy od poliamidu naturalnego, ponieważ modyfikowany jest smarem wewnętrznym, który znacznie poprawia jego właściwości ślizgowe, mechaniczne oraz  wytrzymałościowe. Dodatkowo poliamid barwiony jest na kolor czerwony, który odróżnia go od innych materiałów.

Poliamid czerwony odlewany jest na zamówienie klienta. W magazynie posiadamy jednak stany magazynowe, które w wielu przypadkach pozwalają nam na dostawy ,,just in time". Poliamid czerwony ze smarem wałki, płyty i tuleje odlewamy na zamówienie klienta, dzięki temu oferujemy bardzo duże i nietypowe średnice i grubości płyt.

poliamid czerwony, pa6 czerwony, boramid czerwony, tarnamid czerwony

Inne nazwy handlowe:

Czerwony poliamid jest na rynku dostępny także pod innymi nazwami handlowymi. Możemy go spotkać jako czerwony boramid, tarnamid, tecamid, tecast, ertalon, nylon. Oczywiście w większości przypadków będziemy mieli do czynienia z tym samym materiałem. Należy uważać jednak na nieuczciwych sprzedawców, którzy proponują materiał jedynie barwiony, pozbawiony chemicznego lubrykanta. Wówczas zastosowanie w aplikacji, która wymaga dodatkowego środka smarnego, może się skończyć awarią.

Wszystkie półprodukty docinamy na wymiar klienta.

Korzystamy z nowoczesnych pił do cięcia tworzyw sterowanych numerycznie, dzięki czemu gwarantujemy wysoką precyzję cięcia.

Więcej informacji - KOM 509 491 716

Related Posts