ul. Szajnochy | 85-738 Bydgoszcz
+48 509 491 716
+48 501 411 070

Polietylen antystatyczny – PE1000 AST – wałki płyty formatki

Polietylen antystatyczny

Polietylen antystatyczny PE1000 AST black to materiał przeznaczony do stref specjalnych i stref zagrożonych wybuchem. Specjalna budowa materiału sprawia, że jest to materiał antystatyczny.

Materiał ten to ultra wysoko molekularna odmiana standardowego polietylenu, posiadająca wyjątkowe właściwości antystatyczne. Dzięki temu tworzywo to może być stosowane w strefach zagrożonych wybuchem, a także miejscach wymagających szczególnej higieny. Polietylen antystatyczny posiada dopuszczenie do kontaktu z żywnością FDA oraz atest ATEX.

W swojej ofercie posiadamy wałki polietylen antystatyczny oraz płyty polietylen antystatyczny. Zapraszamy serdecznie do kontaktu z naszym biurem obsługi klienta w celu zamówienia lub otrzymania oferty - KOM +48 509 491 716 lub biuro@plastplus.pl.

ATEX FDA polietylen antystatyczny

Charakterystyka polietylenu antystatycznego:

 • temperatura pracy długotrwała +80 st. C
 • temperatura pracy krótkotrwała +90 st. C
 • minimalna temperatura pracy -150 st. C
 • gęstość ok. 0,93 kg/dm3
 • kolor - ciemno szary (kolor może się różnić w zależności od dostawy)
 • wysoka absorpcja energii przy bardzo wysokich obciążeniach
 • antystatyczność zgodna z ATEX-95
 • możliwość kontaktu z żywnością na podstawie atestu FDA
 • doskonałe właściwości ślizgowe
 • wysoka odporność na ścieranie
 • niski współczynnik ścieralności
 • bardzo dobre właściwości antyadhezyjne
 • wysoka udarność
 • brak negatywnego wpływu na środowisko

Polietylen antystatyczny wałki i płyty:

Płyty polietylen antystatyczne są dostępne od grubości 5 mm. W przypadku mniejszych grubości, zapraszamy do kontaktu z biurem obsługi klienta, ponieważ dostępne są na zapytanie. Grubości powyżej 5 mm są dostępne z magazynu. Oferujemy również formatki docięte na wymiar - nie muszą kupować Państwo pełnych formatów.

Wałki polietylen antystatyczny są dostępne na zapytanie. Termin realizacji zamówienia na wałki z PE1000 AST black to ok. 7-14 dni roboczych.

polietylen antystatyczny pe1000 ast black, płyty, wałki

Jakie formaty są dostępne ?

Polietylen antystatyczny jest dostępny w dwóch formatach - 1000x2000 mm oraz 1250x3000 mm. Najbardziej popularny jest format 1000x2000 mm, ale format większy również mamy często dostępny z magazynu.

Ile kosztuje polietylen antystatyczny ?

Polietylen ESD, czyli PE1000 AST black jest tanim materiałem. W porównaniu do polietylenu naturalnego, jego cena jest zaledwie o kilka procent wyższa. Jest to zdecydowanie najtańszy materiał antystatyczny dostępny na rynku.

PE1000 AST black, polietylen AST

Polietylen antystatyczny TECAFINE PE1000 - dodatkowe informacje

Polietylen antystatyczny PE1000 to specjalna odmiana polietylenu o właściwościach antystatycznych. Dzięki temu materiał ten znajduje zastosowanie w wielu aplikacjach, najczęściej w częściach maszyn i urządzeń pracujących pod wysokim obciążeniem, z dużymi prędkościami lub w bardzo higienicznym środowisku.

W wysokich prędkościach posuwu w wyniku tarcia, na oferowanym materiale nie gromadzą się niebezpieczne ładunki elektrostatyczne, które mogą doprowadzić do powstania iskry. Jest to szczególnie niebezpieczne w strefach zagrożonych wybuchem, gdzie często dochodzi do ulatniania się łatwopalnych gazów. Oferowany polietylen antystatyczny TECAFINE PE1000 AST posiada atest ATEX, który poświadcza jego właściwości antystatyczne.

Dużym plusem PE1000 AST jest również atest FDA, który pozwala na jego zastosowanie w bezpośrednim kontakcie z żywnością. Dzięki temu polietylen AST może być stosowany szeroko w przemyśle spożywczym.

polietylen antystatyczny, polietylen esd, wałki, płyty polietylen antystatyczny, pe1000 AST black
Przykładowe detale z PE1000 AST

Polietylen ESD AST - cena i dostępność

Polietylen PE1000 AST jest stosunkowo popularnym materiałem, dzięki czemu jego cena nie jest specjalnie wygórowana. W związku z tym materiał ten jest coraz chętniej wykorzystywany w naszym kraju. Dzieje się tak również dlatego, że w wielu gałęziach przemysłu coraz częściej wymaganym staje się stosowanie tworzyw antystatycznych z atestem ATEX.

Naszym ogromnym plusem jest dostępność tego materiału. Większość średnic wałków oraz grubości płyt posiadamy dostępnych wprost z magazynu, dzięki czemu oferujemy Państwu dostawy ,,just in time" !

Wszystkie półprodukty docinamy na wymiar klienta.

Korzystamy z nowoczesnych pił do cięcia tworzyw sterowanych numerycznie, dzięki czemu gwarantujemy wysoką precyzję cięcia.

Więcej informacji - KOM 509 491 716

Related Posts