ul. Szajnochy | 85-738 Bydgoszcz
+48 509 491 716
+48 501 411 070

Poliamid zielony z olejem – PA6 zielony – wałki, płyty, tuleje

Poliamid zielony z olejem

Oferujemy Państwo specjalistyczny poliamid zielony z olejem, występujący również pod nazwami TECAGLIDE green i poliamid PA6 GSO. Jest to standardowy poliamid odlewany PA6G, wypełniony środkiem smarnym (olejem). Modyfikacja stałym środkiem smarnym sprawia, że materiał ten może pracować nawet na sucho. Jest to tworzywo idealnie samosmarne.

W swojej ofercie posiadamy wałki zielony poliamid z olejem oraz płyty zielony poliamid z olejem. Dostępne są również tuleje i rury z zielonego poliamidu. Posiadamy bardzo szeroki wybór średnic wałków i tulei oraz szeroki wybór grubości płyt. Oferujemy również cięcie półproduktów według zlecenia klienta.

poliamid zielony z olejem, tecamid zielony, tecast zielony, tarnamid, boramid, ertalon, nylon

Uwaga - kolor w zależności od dostawy może się różnić. Odcień jest zależny od dostawy, a różnice mogą być znaczące. Zapraszamy serdecznie do kontaktu z naszym biurem obsługi klienta pod numerem KOM +48 509 491 716 lub biuro@plastplus.pl.

Poliamid zielony z olejem - charakterystyka materiału:

  • bardzo wysoka wytrzymałość i odporność mechaniczna,
  • bardzo dobry poziom sztywności,
  • wysoki stopień ciągliwości,
  • bardzo niski współczynnik nawet w stosunkowo wysokich temperaturach,
  • bardzo dobre właściwości tarcia ślizgowego,
  • doskonałe zachowanie stick-slip,
  • doskonałe właściwości przy pracy nagłej,
  • doskonałe właściwości ślizgowe (możliwość pracy z wysokimi prędkościami posuwu).
poliamid zielony, pa6 zielony

Dostępne półprodukty:

Poliamid zielony z olejem - obróbka

Poliamid zielony z olejem jest bardzo chętnie obrabiany. Ze względu na swoje wyjątkowe właściwości ślizgowe, nie należy do tworzyw, które stanowią dla firm obróbkowych ,,twardy orzech do zgryzienia". TECAGLIDE green lub PA6 GSO są wykorzystywane do produkcji ślizgów, wysoko obciążonych tulejek oraz łożysk.

Z zielonego poliamidu z olejem wykonywane są również rolki pracujące pod wysokim obciążeniem z bardzo wysoką prędkością. Po niżej przedstawionych rolkach przesuwają się ciężkie detale wykonane z metalu. Dzięki wyjątkowym właściwościom oferowanego materiału, transport metalu jest wyjątkowo płyty i nie występuje niepożądane zjawisko ,,stic-slip".

poliamid zielony poliamid, tarnamid, boramid, tuleje wałki płyty rury pręty formatki, zielony PA6, PA6 GSO

Ile kosztuje zielony poliamid ?

Poliamid zielony z olejem nie jest drogim materiałem, dzięki czemu jest bardzo chętnie wykorzystywany zarówno na pierwszy montaż, jak i podczas akcji serwisowych oraz wymiany części z metali na części z tworzyw konstrukcyjnych i wysokosprawnych. Niskie koszty materiału przekładają się na mniejsze koszty gotowego detalu lub gotowej części.

PA6 z olejem, TECAGLIDE green oraz poliamid PA6 GSO zielony są w większości dostępne wprost z naszego magazynu, dzięki czemu oferujemy dostawy ,,just in time". W przypadku braku konkretnej średnicy wałki lub grubości płyty, oferujemy szybkie sprowadzenie materiały wprost z fabryki.

poliamid zielony, pa6 zielony

Formatki na wymiar z zielonego PA6

Oferuje Państwu również formatki z poliamidu zielonego docięte na wymiar klienta. Dotyczy to wszystkich półproduktów, tj. wałków, płyt i rur. Należy pamiętać, że obowiązują minima zakupowe - więcej w naszym biurze obsługi klienta. Formatki poliamidowe zielone docinamy w tolerancji na plusie - są to nadal półprodukty do dalszej obróbki. Na powierzchni formatek mogą pojawić się zarysowania, wynikające z cięcia piłą. Kolor materiału może się różnić w zależności od dostawy. Zdarzają się dostawy gdzie materiał jest bardzo ciemny, a zdarzają takie, że jest bardzo jasny.

Inne nazwy handlowe

Zielony poliamid PA6 GSO możemy spotkać na rynku również pod innymi nazwami handlowymi. Możemy do nich zaliczyć między innymi tarnamid zielony, boramid zielony, tecamid i tecast zielony, a także zielony ertalon i nylon. Wszystkie te nazwy wskazują na poliamid, jednak nie wszystkie w kolorze zielonym będą modyfikowane olejem mineralnym.

Wszystkie półprodukty docinamy na wymiar klienta.

Korzystamy z nowoczesnych pił do cięcia tworzyw sterowanych numerycznie, dzięki czemu gwarantujemy wysoką precyzję cięcia.

Więcej informacji - KOM 509 491 716

Related Posts