ul. Szajnochy | 85-738 Bydgoszcz
+48 509 491 716
+48 501 411 070

Poliamid żółty z olejem – PA6G + olej – wałki i płyty

Poliamid żółty z olejem

Oferujemy Państwo specjalistyczny poliamid żółty z olejem - PA6G + olej. Jest to standardowy poliamid odlewany PA6G, wypełniony środkiem smarnym (olejem). Poliamid ten jest produkowany z myślą o ruchomych częściach maszyn i urządzeń, które nie podlegają smarowaniu i tym samym wymagają zastosowania tworzywa samosmarnego.

W swojej ofercie posiadamy wałki żółty poliamid z olejem oraz płyty żółty poliamid z olejem. Oferujemy również odlewanie tulei i rur z żółtego poliamidu. Posiadamy bardzo szeroki zakres średnic. Termin realizacji zamówienia wynosi ok. 5 dni roboczych (jest zależny do aktualnego obłożenia produkcji).

Zapraszamy serdecznie do kontaktu z naszym biurem obsługi klienta pod numerem telefonu KOM +48 509 491 716 lub biuro@plastplus.pl.

poliamid żółty wałki płyty tuleje rury pręty formatki

Poliamid żółty z olejem - charakterystyka materiału:

  • bardzo wysoka wytrzymałość mechaniczna,
  • bardzo dobry poziom sztywności,
  • wysoki stopień ciągliwości,
  • bardzo wysoka odporność na ścieranie przy wysokich temperaturach pracy,
  • bardzo dobre właściwości tarcia ślizgowego,
  • doskonałe zachowanie stick-slip,
  • doskonałe właściwości przy pracy nagłej,
  • doskonałe właściwości ślizgowe (możliwość pracy z wysokimi prędkościami posuwu).

Dostępne półprodukty:

PA6 żółty z olejem - obróbka

Żółty poliamid z olejem jest bardzo chętnie wykorzystywany do produkcji licznych części i detali maszyn oraz urządzeń, które wymagają pracy bez dodatkowego smarowania. Dzieje się tak, ponieważ oferowany poliamid z olejem jest tworzywem samosmarnym, tzn. do pracy nie wymaga dodatkowego smarowania. Materiał PA6 + olej obrabiany jest najczęściej metodą CNC, frezowania, rozwiercania, planowania, itp.

Poniższa grafika przedstawia przykładowe detale wyprodukowane z poliamidu żółtego z zawartością oleju. Elementy te są częściami urządzeń pracujących w wysokich temperaturach. Pracują one z wysokimi prędkościami i nie wymagają dodatkowego smarowania. Zapewniają cichą pracę, ponieważ dodatkowo tłumią drgania.

poliamid żółty z olejem wałki i płyty, tarnamid żółty, boramid żółty, nylon, ertalon

Poliamid żółty z olejem - cena

Żółty poliamid nie należy do grupy tworzyw szczególnie drogich. Jego cena jest zaledwie kilkanaście procent wyższa od ceny standardowego poliamidu naturalnego. Dzięki stosunkowo niskiej cenie za tworzywo samosmarne, PA6 z olejem jest bardzo chętnie wykorzystywany w wielu aplikacjach.

Naszym ogromnym plusem jest dostępność tego materiału. Większość średnic wałków oraz grubości płyt posiadamy dostępnych wprost z magazynu, dzięki czemu oferujemy Państwu dostawy ,,just in time" !

poliamid żółty, pa6 żółty, ternamid żółty, boramid żółty, tecast, tecamid

Formatki na wymiar:

Nasza firma oferuje również formatki z poliamidu żółtego docięte na wymiar. Dotyczy do zarówno płyt, jak i wałków i rur. Należy jednak pamiętać, że nie będzie możliwości zakupu tylko jednej sztuki małej formatki, ponieważ musimy docinać formatki poliamid do równej krawędzi. W przypadku rur i tulei z żółtego PA6, minimum zakupowe do odcinki metrowe. Takie tuleje z żółtego poliamidu możemy pociąć na plastry lub podane odcinki. Wszystkie formatki docinane są w tolerancji produkcyjnej, tj. na plusie. Mogą się na nich pojawić zarysowania, które są efektem cięcia piłą.

Inne nazwy handlowe:

Materiał ten możecie Państwo znaleźć również pod innymi nazwami, między innymi - tecamid żółty, tecast żółty, tarnamid żółty, boramid żółty, ertalon i nylon. Są to inne nazwy handlowe tego samego materiału. W przypadku tecamidu możemy mieć jednak do czynienia z tecarimem, czyli modyfikacją elastomerem.

Wszystkie półprodukty docinamy na wymiar klienta.

Korzystamy z nowoczesnych pił do cięcia tworzyw sterowanych numerycznie, dzięki czemu gwarantujemy wysoką precyzję cięcia.

Więcej informacji - KOM 509 491 716

Related Posts