ul. Szajnochy | 85-738 Bydgoszcz
+48 509 491 716
+48 501 411 070

Polietylen zielony PE1000 i PE500 – wałki i płyty

Polietylen zielony

Polietylen zielony PE1000 i PE500 dostępny jest w naszej firmie pod postacią płyt oraz wałków. Oferujemy również płyty polietylen zielony docięte na dokładny wymiar klienta - formatki z zielonego polietylenu. Posiadamy szeroki wybór grubości od 5 mm do 100 mm, w formatach 1000x2000 mm lub 1250x3000 mm.

Zielony polietylen PE1000 to tworzywo od doskonałych właściwościach cierno-ślizgowych oraz stosunkowo niskiej wadze. Największym jednak plusem zielonego polietylenu jest fakt, że jest to tworzywo obojętne fizjologicznie, dzięki czemu posiada pełne dopuszczenie do kontaktu z żywnością. Zielony polietylen jest bardzo szeroko wykorzystywany w przemyśle spożywczym.

W swojej ofercie posiadamy wałki polietylen zielony oraz płyty polietylen green. Zapraszamy serdecznie do kontaktu z naszym biurem obsługi klienta. Jesteśmy do Państwa dyspozycji pod numerem KOM +48 509 491 716 lub biuro@plastplus.pl.

polietylen FDA PE 300 500 1000

Charakterystyka zielonego polietylenu:

 • temperatura pracy długotrwała +80 st. C
 • temperatura pracy krótkotrwała +90 st. C
 • minimalna temperatura pracy -150 st. C
 • gęstość ok. 0,93 kg/dm3
 • kolor - zielony (kolor może się różnić w zależności od dostawy)
 • możliwość bezpośredniego kontaktu z żywnością na podstawie atestu FDA
 • doskonałe właściwości ślizgowe
 • bardzo wysoka odporność na ścieranie
 • niski współczynnik tarcia i ścieralności
 • bardzo dobre właściwości antyadhezyjne
 • wysoka udarność
 • brak negatywnego wpływu na środowisko
polietylen zielony PE

Zielony polietylen wałki i płyty:

Obok półproduktów, czyli wałki zielony polietylen i płyty zielony PE, oferujemy również formatki z płyt docięte na wymiar klienta. Płyty z zielonego polietylenu docinamy na dokładnych piłach sterowanych numerycznie w tolerancji na plusie. Prosimy pamiętać, że formatki to również półprodukty i posiadają stosowne naddatki do dalszej obróbki.

PE1000 zielony, PE500 zielony - dodatkowe informacje:

Zielony PE1000 to nic innego, jak naturalny polietylen PE1000 z dodatkiem zielonego barwnika. Dzięki temu możliwa jest identyfikacja konkretnych detali z polietylenu, produkowanych do maszyn i urządzeń. Polietylen zielony spotykany jest najczęściej w przemyśle spożywczym jako materiał konstrukcyjny taśm transportowych oraz ślizgowych.

Kolejnym bardzo popularnym zastosowaniem zielonego polietylenu są prowadnice, które w dużej większości produkowane są z tego materiału, właśnie w kolorze zielonym. Co ważne zauważenia, nasza firma oferuje płaskowniki z zielonego polietylenu, które są półproduktem do produkcji prowadnic i przenośników.

Zielony PE1000 docinamy na dokładny wymiar klienta. Dzięki temu nie muszą kupować Państwo pełnych formatów płyt, tj. 1000x2000 mm lub 1250x3000 mm i generować dodatkowych kosztów związanych z odpadem. Podobnie rzecz wygląda w przypadku wałków. Wałki w wybranych średnicach docinamy na konkretną długość wg życzenia klienta.

zielony polietylen zielony pe1000 wałki pręty płyty fomatki, pe500 zielony

Zielony polietylen TECAFINE - cena i dostępność

PE zielony TECAFINE PE1000 i PE500 nie jest drogim tworzywem. Składają się na to dwa czynniki - niska waga oraz stosunkowo niska cena za kilogram. W porównaniu do naturalnego polietylenu, cena polietylenu w kolorze zielonym jest tylko delikatnie wyższa.

Nasza firma posiada bardzo wysokie stany magazynowe polietylenów, dzięki czemu zamówienia realizujemy błyskawicznie. Korzystamy tylko i wyłącznie z zaufanych firm kurierskich - zapewnia to dostawy kolejnego dnia roboczego po nadaniu paczki. W przypadku konieczności dostawy w sobotę, prosimy o zaznaczenie tego w zamówieniu.

Wszystkie półprodukty docinamy na wymiar klienta.

Korzystamy z nowoczesnych pił do cięcia tworzyw sterowanych numerycznie, dzięki czemu gwarantujemy wysoką precyzję cięcia.

Więcej informacji - KOM 509 491 716

Related Posts