ul. Szajnochy | 85-738 Bydgoszcz
+48 509 491 716
+48 501 411 070

Poliamid czarny z dwusiarczkiem molibdenu – PA6 MoS2 – wałki, tuleje, płyty

Poliamid z dwusiarczkiem molibdenu

Oferujemy Państwu poliamid czarny z dwusiarczkiem molibdenu. Jest to poliamid PA6 + MoS2, czyli wzbogacony dodatkową substancją smarną. Jest to standardowy poliamid, który modyfikowany jest dodatkową substancją smarną, czyli dwusiarczkiem molibdenu. Dodatek MoS2 sprawia, że poliamid ten posiada znacznie lepsze właściwości ślizgowe. Molibden zmienia również kolor poliamidu z białego na czarny.

W swojej ofercie posiadamy wałki poliamid czarny z dwusiarczkiem molibdenu oraz płyty poliamid czarny z dwusiarczkiem molibdenu. W ofercie posiadamy również tuleje z czarnego poliamidu w bardzo szerokiej gamie średnic (odlewamy je również na wymiar). Wszystkie półprodukty możemy dociąć na wymiar.

Zapraszamy serdecznie do kontaktu z naszym biurem obsługi klienta pod numerem telefonu KOM +48 509 491 716  lub biuro@plastplus.pl. Z chęcią przygotujemy ofertę na interesujące Państwa półprodukty z PA6 MoS2.

poliamid z dwusiarczkiem molibdenu, pa6g mos2, boramid tarnamid tecamid MO black tecast

Poliamid czarny z dwusiarczkiem molibdenu - charakterystyka materiału:

 • wysoka sztywność,
 • wysoki stopień twardości,
 • bardzo dobre właściwości ślizgowe,
 • samosmarność,
 • dobra stabilność wymiarowa,
 • niski współczynnik ścieralności,
 • bardzo dobre właściwości tłumienia mechanicznego,
 • wysoka odporność na ścieranie (możliwość pracy pod wysokim obciążeniem).

Dostępne półprodukty:

Obróbka poliamid PA6 MoS2

Poliamid z dwusiarczkiem molibdenu jest najbardziej popularnym poliamidem modyfikowanym. Dzieje się tak, ponieważ jest stosowany do wielu aplikacji na pierwszy montaż oraz posiada bardzo dobre właściwości wytrzymałościowe i mechaniczne, przy zachowaniu bardzo atrakcyjnej ceny. Poliamid czarny z MoS2 jest jedynie o ok. 10 % droższy od poliamidu naturalnego, a jego właściwości są o ok. 30 % lepsze !

Obróbka poliamidu z dwusiarczkiem molibdenu nie sprawia większych problemów, dzięki czemu do jego obróbki wystarczą maszyny starszego typu - nie jest konieczne stosowanie nowoczesnych centrów obróbczych do tworzyw sztucznych. Podniesienie sztywności, twardości oraz stabilności wymiarowej ze względu na efekt nukleacyjny, również bardzo pozytywnie wpływa na obróbkę tego materiału.

poliamid czarny poliamid z dwusiarczkiem molibdenu, czarny PA6, PA6 MoS2, tecamid MO black, tecast MO black, boramid, tarnamid, ertalon, nylon

Ile kosztuje czarny poliamid MoS2 ?

Poliamid PA6 MoS2 jest stosunkowo tanim materiałem. Jest cena jest zaledwie kilka procent wyższa od ceny naturalnego poliamidu niemodyfikowanego. Dzięki temu części i detale wykonywane z poliamidu z dwusiarczkiem molibdenu są bardzo konkurencyjne cenowo, ale posiadają bardzo wysoką wytrzymałość mechaniczną.

Poliamid czarny posiadamy w większości dostępny wprost z magazynu w postaci wałków, tulej oraz płyt. Dzięki temu możliwe jest prowadzenie dostaw ,,just in time" - nasi klienci nie muszą trzymać drogich w utrzymaniu stanów magazynowych.

Nasz czarny poliamid jest czarny, ponieważ posiada w swoim składzie MoS2. Jesteśmy uczciwi i nie proponujemy naszym klientom barwionego na czarno poliamidu twierdząc, iż domieszkowany jest dwusiarczkiem molibdenu !

poliamid czarny, pa6 czarny

Inne nazwy materiału

Poliamid PA6 MoS2 jest bardzo popularnym materiałem na całym świecie. Zawdzięcza to doskonałym właściwościom ślizgowym, wytrzymałości na ścieranie oraz stosunkowo niskiej cenie. W związku z tym wałki czarny poliamid MoS2, płyty czarny poliamid MoS2 i tuleje czarny poliamid MoS2 występują również pod innymi nazwami. Poniżej przedstawiamy najbardziej popularne z nich:

 • czarny tarnamid
 • czarny boramid
 • tecamid MO black
 • tecast MO black
 • ertalon black
 • nylon black

Wszystkie półprodukty docinamy na wymiar klienta.

Korzystamy z nowoczesnych pił do cięcia tworzyw sterowanych numerycznie, dzięki czemu gwarantujemy wysoką precyzję cięcia.

Więcej informacji - KOM 509 491 716

Related Posts