ul. Szajnochy | 85-738 Bydgoszcz
+48 509 491 716
+48 501 411 070

Tuleje poliacetal POM-C

Tuleje poliacetalowe

Oferujemy Państwu najwyższej jakości tuleje z poliacetalu POM-C naturalnego. Rury poliacetal dostępne są jedynie w kolorze białym. Nie są również produkowane tuleje POM-H. W przypadku POM-H i poliacetalu czarnego oraz niebieskiego, dostępne są jedynie wałki.

Większość tulej posiadamy wprost z bardzo dobrze zaopatrzonego magazynu, dzięki temu jesteśmy w stanie realizować dostawy ,,just in time". Duża większość materiałów dojeżdża to naszych klientów już następnego dnia roboczego po zamówieniu.

Tuleje z poliacetalu docinamy na wymiar klienta. Nie ma konieczności zakupu pełnych lag. Więcej informacji pod numerem +48 509 491 716. Zapytania ofertowe prosimy kierować na nasz adres mailowy: biuro@plastplus.pl. Ofertę przygotujemy tak szybko, jak to tylko możliwe.

Tuleje i rury POM - dostępne średnice:

UWAGA: Wszystkie półfabrykaty wykonane są w tolerancjach produkcyjnych. Oferowany materiał jest półfabrykatem przeznaczonym do obróbki wiórowej (zawiera naddatki – tolerancje na grubości), w związku z czym na jego powierzchni mogą znajdować się zarysowania.

Dane w tabeli są danymi informacyjnymi bez gwarancji. Rozmiary rzeczywiste mogą się nieznacznie różnić.

tuleje poliacetal, rury poliacetal

Właściwości rury POM-C:

Rury i tuleje z poliacetalu są coraz częściej wybierane do produkcji wielu elementów maszyn i urządzeń. Posiadają wiele właściwości, które pozwalają na szerokie zastosowanie. Te tworzywa konstrukcyjne posiadają atest FDA, dzięki czemu mogą mieć kontakt z żywnością. Najczęściej występuje w kolorze białym lub czarnym. Jest dostępny również w wersji antystatycznej POM C AST.

Tuleje z poliacetalu są bardzo chętnie stosowanym tworzywem w środowiskach zawilgoconych, gdzie zastosowanie poliamidu jest niemożliwe. Poliamid z racji swoich skłonności do wysokiej absorpcji wody nie może być stosowanych w miejscach, gdzie występuje wysoka wilgotność. Poliacetal w wilgotnym środowisku zachowuje swoją bardzo wysoką stabilność wymiarową i nie puchnie.

tuleje poliacetal, rury poliacetal, tuleje POM, tuleje z poliacetalu

Tuleje i rury POM C charakterystyka:

  • bardzo dobre właściwości mechaniczne
  • bardzo dobra odporność na ścieranie
  • niska absorbcja wilgoci
  • łatwe w obróbce
  • temp pracy do 100stC

Więcej na temat poliacetalu przeczytasz tu - POLIACETAL POMC TWORZYWA KONSTRUKCYJNE

Tuleje z poliacetalu - toczenie, frezowanie, wiercenie:

Te materiały są coraz częściej wybierane jako półwyroby do obróbki skrawaniem. Szeroki wybór długości i średni pozwala łatwo dobrać rurę pod konkretne rozwiązanie. Duża dostępność produktów daje możliwość szybkiego realizowania zleceń i szybką dostawę elementów na terenie całego kraju. Detale gotowe z poliacetalu są coraz częściej wybierane kosztem poliamidu. Tuleje z poliacetalu obrabia się bardzo dobrze, ponieważ materiał się nie ciągnie. Jest to efektem wysokiej twardości i sztywności. Rury z poliacetalu nie absorbują również wilgoci, dzięki czemu są stabilne wymiarowo. Jest to szczególnie ważne przy produkcji bardzi precyzyjnych elementów. Tuleje poliacetalowe pozwalają bowiem na produkcję elementów i detali, które wymagają bardzo wysokiej precyzji.

Rura poliacetal - inne nazwy handlowe tecaform, ertacetal, boracetal

Poliacetal w naszym kraju występuje również pod innymi nazwami handlowymi. Należy pamiętać o tym, że mamy wówczas do czynienia z tym samym materiałem. Tuleje tecaform, tuleje ertacetal i tuleje boracetal to tak na prawde to samo. Różni je jedynie producent lub dystrybutor, który narzucił na materiał własną nazwę handlową.

Ile kosztują rury POM-C poliacetal

Rury z poliacetalu w porównaniu do poliamidowych są o ok. 30 % droższe. Stosunek właściwości do ceny materiału jest jednak doskonały, ponieważ tuleje z poliacetalu mają od wiele lepsze właściwości. Dla przykładu - są bardziej wytrzymałe mechaniczne, mogą pracować w wilgotnym środowisku, a nawet w pełnym zanurzeniu i są bardziej odporne na ścieranie. Wyższą cenę rekompensują więc doskonałe właściwości.

Rury z poliacetalu oferta 2023

Rury z poliacetalu w 2023 prognozują wzrost cen w okolicach 4%. Nie potrzeba danych statystycznych i wyliczeń, by pokazać, że ceny rosną. Przyczyniają się do tego nieustannie wzrastające ceny energii, paliw, a co za tym idzie wzrastające koszty produkcji tworzyw. Nasza oferta półfabrykatów i tworzyw sztucznych jest jedną z najlepszych na rynku, nasze produkty powstają z najwyższej jakości materiałów, aby każdy klient mógł cieszyć się perfekcyjnie dopasowanymi elementami. Zaletą naszej firmy jest dająca wiele możliwości produkcja rur z poliacetalu na wymiar.

Zobacz również - płyty poliacetal i wałki poliacetal.