ul. Szajnochy | 85-738 Bydgoszcz
+48 509 491 716
+48 501 411 070

Kotary plandekowe z systemem przesuwnym

Kotary plandekowe z systemem przesuwnym to rozwiązanie, które od wielu lat doskonale sprawdza się w polskim przemyśle. Kotary pozwalają na mobilne wygradzanie stref w magazynu, halach produkcyjnych oraz pomieszczeniach biurowych. Idealnie sprawdziły się również w dobie pandemii koronawirusa, ponieważ przez wiele punktów wymazowych oraz szpitali, używane były jako osłony przeciwwirusowe.

Nasza firma oferuje Państwu kotary plandekowe z systemem przesuwnym, tj. szynami i rolkami nitowanymi do górnej krawędzi. Posiadamy szeroko wybór tkanin, od polietylenowych o gramaturze 200 g/m2, po kotary z PCV o gramaturze do 900 g/m2. Dysponujemy również kotarami z atestem trudnopalności (samogasnące) i foliami przeźroczystymi.

Wszystkie kotary plandekowe znajdujące się w naszej ofercie produkowane są na wymiar. Dzięki temu niezależnie od tego jakich wymiarów jest Państwa pomieszczenie lub strefa wydzielenia, jesteśmy w stanie wyprodukować odpowiednich wielkości kotary.

Kotary przesuwne w kolorze

Pierwszą grupę kotar tworzą kotary przesuwne w kolorze. Możemy tutaj wyróżnić następujące tkaniny:

  • kotary PE (PP) 200 g/m2,
  • kotary PCV 650 g/m2,
  • kotary PCV 650 g/m2 samogasnące,
  • kotary PCV 900 g/m2.

Możemy zaproponować Państwu wykonanie kotar w jednym kolorze, lub wielokolorowe, np. dół w innym kolorze, góra w innym kolorze. Posiadamy bardzo dobrze zaopatrzony magazyn tkanin, dzięki czemu zawsze udaje nam się dobrać kolor pasujący do miejsca montażu.

Najbardziej wytrzymałe z wyżej wymienionych będą oczywiście kotary z PCV 650 g/m2 oraz PCV 900 g/m2. Mniej wytrzymałe są kotary polietylenowe o gramaturze 200 g/m2. Są one jednak często wybierane przez klientów, którzy czasowo wygradzają miejsca w halach produkcyjnych w okresie zimowym. Ich zadaniem jest wówczas wydzielenie powierzchni ogrzewanych.

Kotary przesuwne przeźroczyste

Kotary przesuwne z folią przeźroczystą to kolejna grupa, którą oferuje nasza firma. Kotary z oknami / świetlikami to połączenie tkaniny PCV 650 g/m2 w kolorze z folią przeźroczystą PCV o grubości ok. 0,8 mm. Do produkcji kotar przeźroczystych możemy również wykorzystać materiały samogasnące. Wówczas zarówno obwódka w kolorze, jak i folia przeźroczysta będą posiadały atest trudnopalności.

WAŻNE - kotary z folią przeźroczystą nie mogą być w całości wykonane z folii PCV. Obwódkę i jednocześnie ramę dla folii PCV stanowić musi tkanina plandeka PCV 650 g/m2 lub PCV 900 g/m2. Tylko wówczas mamy możliwość wykonania podwójnej krawędzi zewnętrznej, zakucia oczek, osprzętu i rolek na górze.

Jak działają kotary z systemem przesuwnym?

Zamawiając kotary przesuwne, otrzymują Państwo od nas zestaw montażowy, na który składają się rolki i szyny. Rolki to połączenie wysokiej jakości stali i rolki poliamidowej (tworzywowej). Szyny natomiast wykonane są z wytrzymałem stali. Dostępne są w odcinkach 3-metrowych.

Po stronie klienta leży montaż. Nasza firma niestety nie zajmuje się montażem na miejscu u klienta.