ul. Bydgoskich Przemysłowców 6 | 85-738 Bydgoszcz
+48 509 491 716
+48 501 411 070

Nowe modyfikacje płyt z polietylenu

płyty polietylen, polietylen wykrywany przez detektory metali, polietylen ślizgowy, PE LUB, polietylen premium

 

Polietylen jest bardzo popularnym materiałem i w naszej ofercie znajduje się od samego początku działalności. Nie mniej jednak w przypadku polietylenu mamy do czynienia z bardzo mała ilością dostępnych modyfikacji. Dla porównaniu poliamidów możemy rozróżnić przynajmniej kilkanaście różnych rodzajów. W przypadku polietylenu mamy oczywiście PE1000, PE500 i PE300, ale materiału z wypełniaczami jest bardzo mało. W naszej ofercie (w stałej sprzedaży) znajduje się jedynie polietylen z czarnym pigmentem oraz polietylen antystatyczny, również w kolorze czarnym.

W wielu aplikacjach dla konstruktorów niezwykle ważne jest zastosowanie polietylenu, ze względu na przykładowo niską wagę, ale zależy również na doskonałych właściwościach cierno-ślizgowych i samosmarności. W przypadku poliamidu mamy wówczas wybór PA6 z dwusiarczkiem molibdenu lub olejem. Dla polietylenu takiej możliwości niestety do tej pory nie było.

Od września 2018 roku do naszej oferty dołączyły trzy nowe typy polietylenu prasowanego PE1000 i PE500. Poniżej przedstawiamy Państwu nowe modyfikacje tego materiału. Więcej informacji chętnie udzielimy telefonicznie lub mailowo. Zapraszamy serdecznie do składania zapytań ofertowych.

 
polietylen nowość 2018 wrzesień

 

Nowe polietyleny:

  • PE1000 wykrywalny przez detektory metali – nie jest to nowość, ponieważ w naszej ofercie tworzywa wykrywalne przez detektory metali są już od dłuższego czasu, są to poliacetal wykrywalny i teflon wykrywalny. W tej chwili polietylen wykrywalny przez detektory metali wchodzi do naszej oferty na szerszą skale. Jest to materiał idealnie wpisujący się w zapotrzebowanie przemysłu spożywczego. Jest oczywiście w pełni dopuszczony do kontaktu z żywnością (zgodność z FDA). W przypadku uszkodzenia daje gwarancję, że ubytki materiały nie dostaną się do żywności, ponieważ linia produkcyjna zostanie zatrzymana. Co bardzo ważne, polietylen tej zostanie wykryty indukcyjnie przez standardowe wykrywacze nawet starszego typu;
  • polietylen PE1000 LUB cechuje się udoskonalonymi właściwościami ślizgowymi i niesamowitą odpornością na ścieranie. Nie to jest jedna tak ważne, ale możliwość zastosowania ślizgowego w szybkim posuwie i dużym obciążeniem, bez konieczności dodatkowego smarowania. Zastosowanie polietylenu w takich aplikacjach pozwala na utrzymanie bardzo wysokiej czystości i higieny. Sprawdza się to w miejscach, wymagających wysokiej czystości pracy, np. w przemyśle spożywczym, farmaceutycznym i medycznym;
  • polietylen PE1000 PREMIUM to całkowita nowość na rynku polskim. Polietylen premium charakteryzuje się niesamowicie wysoką masą cząsteczkową, na poziomie 9 milionów gram / mol. W przypadku tego polietylenu, możemy zaproponować Państwu szeroką gamę kolorystyczną. Oczywiście zakup polietylenu premium w kolorze nietypowym może się wiązać ze zwiększonym kosztem i dłuższym okresem oczekiwania. Więcej informacji w naszym biurze obsługi klienta.

 

Dostępne certyfikaty i atesty:

Dostępne w naszej firmie polietyleny, a także nowe ich modyfikacje posiadają szereg dopuszczeń i atestów, dzięki którym zastosowanie jest możliwe w aplikacja wymagających wysokiej higieny, w strefach zagrożonych wybuchem, itp. Znajdujące się w naszej oferty płyty polietylenowe i wałki polietylenowe posiadają:

  • certyfikat zgodności z amerykańską normą FDA,
  • certyfikat zgodności z ATEX (w przypadku polietylenu antystatycznego),
  • zgodność z wymogami rozporządzenia dotyczącego GMP w zakresie materiałów i wyrobów przeznaczonych do kontaktu z żywnością,
  • na życzenie klienta wystawiamy również atest 2.1.

UWAGA – chęć uzyskania konkretnego certyfikatu lub atestu należy zgłosić najpóźniej w momencie zamówienia !

 

polietylen LUB, polietylen wykrywalny, polietylen Premium