ul. Szajnochy | 85-738 Bydgoszcz
+48 509 491 716
+48 501 411 070

Teflon cena za kilogram

Teflon PTFE jest bardzo popularnym materiałem konstrukcyjnym, wykorzystywanym na szeroką skalę w przemyśle oraz rolnictwie. Materiał ten charakteryzuje się bardzo wysoką odpornością na wysokie temperatury, nawet do + 260 st. C. Jest również odporny na większość związków chemicznych znanych człowiekowi. Wielu klientów pyta nas ile kosztuje teflon za kilogram. Określenie z góry ceny jest trudne, ponieważ jest ona różna dla danego półproduktu i średnicy. W związku z tym, każdorazowo prosimy o kontakt z naszym biurem handlowym.

  teflon cena za kilogram, ile kosztuje teflon, PTFE, tecaflon, tarflen, boraflon  

Teflon cena za kilogram

Choć w wielu firmach teflon wycenia się za kilogram, w naszej wyceniamy na metry lub sztuki. Jest to związane z tym, że każdy wałek waży inaczej, ponieważ półprodukty posiadają różne naddatki i w związku z tym różnią się ceną. Sprawa komplikuje się jeszcze bardziej, kiedy zamawiają Państwo formatki docięte na wymiar. Wówczas konieczna jest indywidualna wycena tak, aby uniknąć odpadu. Gospodarka bezodpadowa jest bowiem bardzo ważna - pomaga chronić środowisko. Mało osób wie, że teflon jest materiałem, który podczas produkcji pochłania ogromne ilości energii. Między innymi dlatego cena teflonu jest dużo wyższa niż cena innych materiałów konstrukcyjnych.

 

Teflon cena za kilogram wałka rury płyty

Wałki teflonowe mają inną cenę niż płyty teflonowe, a jeszcze inną cenę mają tuleje teflonowe. Za kilogram najdroższe są tuleje PTFE, ponieważ ich produkcja jest kłopotliwa. Wyróżniamy rury wytłaczane i prasowane. Najdroższe w produkcji są rury prasowane. Są one dostępne tylko w odcinkach L300. Podobnie z wałkami - duże średnice teflonu są droższe i również produkowane metodą prasowania. Wytłaczanie dużych średnic wałków i tulei PTFE jest technologicznie nie możliwe. Dla przypadku wszystkie duże średnice z poliamidu są odlewane i nie ma problemu z odcinkami metrowymi. Teflon cena za kilogram jest więc trudna do sprecyzowania. Jeżeli są Państwo zainteresowani ofertą, prosimy o kontakt z naszym działem handlowym - KOM +48 509 491 716 lub biuro@plastplus.pl.

 

Related Posts