ul. Bydgoskich Przemysłowców 6 | 85-738 Bydgoszcz
+48 509 491 716
+48 501 411 070

Relacja z targów przetwórstwa tworzyw sztucznych i gumy

targi maj 2019Jak co roku nasza firma firma uczestniczyła w Międzynarodowych targach przetwórstwa tworzyw sztucznych i gumy, organizowanych w Kielcach. Targi odbywały się w maju tego roku. W wystawie wzięło udział blisko 850 firm i przedsiębiorstw, które bardzo chętnie wymieniały się nowymi doświadczeniami. Warto zaznaczyć, że w targach brały udział firmy z 39 krajów z całego świata.

Możemy pochwalić się nowymi kontrahentami zza granicy, którzy sprawdzili jakość naszych detali i elementów gotowych z gumy i silikonu, a następnie wdrożyli je w swoich aplikacjach. Dzięki temu mogliśmy podpisać umowę na dostawę nowego lasera do wycinania gumy i silikonu, który znacznie przyspieszy naszą pracę.

 

Co zyskamy dzięki laserowi do wycinania gumy i silikonu ?

  • bardzo wysoka precyzja – wycinanie z dokładnością do 0,01 mm (nie do zrealizowania w przypadku wycinania ploterem i waterjatem)
  • niesamowita powtarzalność, bliska 100 %
  • znacznie szybsza praca – laser w godzinę jest w stanie wyciąć ok. 1000 podkładek fi 30, podczas gdy ploter w tym samym czasie wytnie ich ok. 250 szt.
  • idealnie wykończenie krawędzi bez dodatkowych zabiegów
  • możliwość zredukowania ceny gotowego produktu

Nowy laser trafił do nas w lipcu 2018 i po odbytym szkoleniu przystąpiliśmy do pierwszych prób. Dzięki fachowemu przeszkoleniu udało nam się opanować laser w przeciągu tygodnia i przystąpiliśmy do produkcji. Jedynie przez dwa miesiące udało nam się wyprodukować 125 000 elementów, które pozytywnie przeszły testy jakości u naszych kontrahentów.

 

Co zyskaliśmy dzięki targom plastopol ?

Zyskaliśmy przede wszystkim nowych kontrahentów, a dzięki temu nową maszynę do wycinania gumy i silikonu. Nie możemy zapomnieć również o wielu godzinach rozmów ze specjalistami z różnych krajów. Jest to równie ważne co zamówienia i zrealizowane zamówienia. Wymiana doświadczeń pozwala na wdrożenie w firmach wielu rzeczy, które usprawniają realizowanie zamówień dla Państwa. Obecnie pracujemy nad projektem powiększenia naszego magazynu wysokiego składowania. Jeżeli wszystko pójdzie po naszym roku, już w 2020 roku będzie mogli pochwalić się największym magazynem tworzyw sztucznych w Europie Środkowej.

 

targi tworzywa sztuczne, guma, silikon, plastpol